Dnes je štvrtok, 21.február 2019, meniny má: Eleonóra
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Jeden z najprestížnejších zborov Južnej Ameriky exkluzívne na Slovensku!

máj 07, 2018 - 12:04
Jeden z najznámejších chlapčenských zborov v Južnej Amerike, Tabancura de Chile vystúpi vo štvrtok, 17. mája 2018 o 18.00 vo Veľkom evanjelickom kostole na Panenskej ulici.

Takmer 50 chlapcov reprezentuje tradičnú čílsku školu Colegio Tabancura z hlavného mesta Santiago de Chile. Pre návštevníkov si zbor pripravil nielen výber, najmä duchovných diel najväčších svetových skladateľov, ale pridajú i typické juhoamerické chorály a indiánske spirituály a zaznie aj ruština. To všetko pod dirigentskou taktovkou Hernána Caveru a Alfreda Diaza.
Hosťom koncertu bude Bratislavský detský zbor s dirigentom Robertom Tišťanom.

„Tabancura Boychoir College“ bola založená v roku 1998 s cieľom podporovať zborový spev u chlapcov základných a stredných škôl. Za 20 rokov sa do zboru integrovalo mnoho generácií mladých mužov, pričom teleso prešlo od svojich počiatkov z komorného súboru k jeho súčasnej tvorbe v dimenziách „symfonického“ telesa s viac ako sto členmi v škále hlasov kontratenor, tenor, barytón aj bas. Zbor je držiteľom významného ocenenia v zborovom sakrálnom speve „Crecer Cantando“ a pravidelne vystupuje na významných štátnych čílskych slávnostiach.

Vstup na koncert je voľný.

- - Inzercia - -