Dnes je štvrtok, 19.september 2019, meniny má: Konštantín
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Oslávte Deň matiek na Kuchajde!

máj 10, 2018 - 14:36
V Bratislave bude v sobotu celoslovenská oslava Dňa matiek. Súčasťou podujatia s názvom Míľa pre mamu bude aj symbolická míľová prechádzka pre mamy okolo jazera Kuchajda v bratislavskom Novom Meste.

Okrem toho pre návštevníkov pripravujú zábavu, pesničky, hudbu, folklór i zvieratá. Akcia bude v sobotu 12. mája od 14:45 do 18:00. Mestská časť Bratislava-Nové Mesto o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke s tým, že vstup na podujatie je voľný.

Záujemcovia o prechádzku sa môžu bezplatne zaregistrovať v čase od 14:00 do 17:00. Za splnenie úloh na jednotlivých stanovištiach dostávajú návštevníci pečiatku, odmenu dostanú na konci. V programe vystúpia v sobotu na Kuchajde detskí speváci, pripravujú aj pesničkový program pre deti a rodiny, modernú gymnastiku a folklórne vystúpenie. Návštevníkov čakajú aj dedinka materských a rodinných centier, mini ZOO, vozenie na poníkoch a bubliny. Pre ženy organizátori pripravujú výrobu stromu života a kozmetické poradenstvo. Atrakcie budú aj pre otcov a ukážku prvej pomoci ukážu ľudia z Červeného kríža.

Pochod organizovaný Úniou materských centier, ktorý sa už tradične koná v sobotu pred Dňom matiek, sa uskutoční v 48 mestách na Slovensku, okrem Bratislavy napríklad aj v podtatranskom regióne v Poprade a v Spišskej Novej Vsi.

- - Inzercia - -