Dnes je sobota, 23.február 2019, meniny má: Roman, Romana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V novej škôlke na Novohorskej ukončili základy prístavby jedálne

máj 17, 2018 - 10:44
V novej materskej škole na Novohorskej ulici v bratislavskej mestskej časti Rača ukončili základy prístavby jedálne.

Práce na stavbe novej škôlky tak pokračujú, natiahli už aj nové elektrorozvody v hospodárskom pavilóne a pokračujú murárske práce nadstavby pavilónu A a budúci týždeň začnú budovať druhé podlažie aj na pavilóne B. Novú škôlku na rohu Sadmelijskej a Novohorskej ulice plánuje mestská časť otvoriť do konca tohto roka po ukončení celého kolaudačného procesu. Informuje o tom na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Rokmi schátraná budova bývalých jaslí a následne sanatória pre deti s dýchacími ochoreniami je od jesene 2017 v rekonštrukcii. Na základe projektovej dokumentácie vykonajú na budove stavebno-technické úpravy pre potreby budúcej škôlky vrátane dobudovania nadstavby a vytvorenia dvoch nových pavilónov. Vnútorné priestory umožňujú aj dispozičné zmeny oproti pôvodnému usporiadaniu. V areáli tiež vybudujú detské ihrisko.

Kým pôvodný rozpočet stavby odhadovala mestská časť na 851-tisíc eur, verejným obstarávaním napokon vysúťažila nižšiu sumu, a to 730-tisíc eur. Okrem toho sa samospráve tiež podarilo na rekonštrukciu a nadstavbu bývalých jaslí a sanatória získať dotáciu 573-tisíc eur od ministerstva pôdohospodárstva. Predpokladaná kapacita materskej školy bude štyri triedy pre približne deväťdesiat detí. Mestská časť už požiadala o jej zaradenie do siete škôl a školských zariadení.

Rača vybudovala v posledných rokoch päť nových tried vo svojich materských školách. Spolu s ďalšími štyrmi plánovanými triedami na Novohorskej ulici tak samospráva vytvorí približne 220 nových miest pre deti.

- - Inzercia - -