Dnes je štvrtok, 19.september 2019, meniny má: Konštantín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

O post primátora sa uchádza Václav Mika

jún 04, 2018 - 12:13
Nezávislým kandidátom na primátora hlavného mesta sa stal Václav Mika, ktorý dnes začína podpisovú akciu. Svoju kandidatúru oznámil dnes na tlačovej besede v Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke.

"Bol som rozhodnutý, že budem nezávislý, neprijímam žiadnu politickú podporu," vyhlásil Mika. Ako povedal, doposiaľ dostal šancu pracovať s profesionálmi, ktorých si dokázal získať. "Pracovať pre ľudí a s ľudmi môžete iba vtedy, keď vám na ľudoch záleží," vyhlásil. Podľa neho je dôveryhodnosť veľmi dôležitá a dnes ju vníma ako "nedostatkový artikel". Je si vedomý toho, že uchádzať sa o podporu ľudí v priamej voľbe chce veľkú dávku úsilia a nasadenia. "Ale viem, že chcem pracovať pre ľudí s profesionálmi, ktorí to cítia rovnako. Chcem riešiť problémy nás Bratislavčanov. Najmä veľké príležitosti, ktoré naše mesto má," priblížil s tým, že on tam, kde iní vidia problém, vidí príležitosť. "Naše mesto je to hlavné. Pre mňa to bude poslanie, aby Bratislava bola to hlavné. Nech sa tu tak cítime, nech je tak spravovaná, financovaná, nech dostane štatút, ktorí si to mesto zaslúži," uviedol. Bratislava by mala byť podľa neho miestom pre lepší život.

Jeho predvolebný program je podľa jeho slov 12 základných bodov, ktoré asi nikoho neprekvapia. "Nie problémy, ale riešenia sú to, čo bude rozhodovať. Riešenia budú súčasťou nášho programového vyhlásenia," uviedol, no viac to nepriblížil, aby neprezradil svoje plány protikandidátom. Zároveň dodal, že spolu s jeho tímom sa pýta bežných ľudí na ich kľúčové problémy v meste, z čoho chce urobiť program riešení aj takýchto problémov, ktoré sa netýkajú celej Bratislavy.

Predvolebnú kampaň, ktorej financovanie podľa zákona nesmie presiahnuť 250 tisíc eur, chce financovať z vlastných zdrojov. "Z plnej časti to financovať mi nerobí problém," uviedol. Napriek tomu má zriadený transparentný účet, na ktorý môžu prispievať záujemcovia, ktorí nemajú žiadne väzby s mestom ani so žiadnymi projektmi mesta ani s RTVS.

- - Inzercia - -