Dnes je piatok, 17.august 2018, meniny má: Milica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V hlavnom meste sa začal Týždeň maďarskej kultúry

jún 05, 2018 - 18:03
Kultúru, tradície i kuchyňu našich južných susedov predstavuje oddnes do nedele podujatie Viac ako sused - Týždeň maďarskej kultúry v Bratislave.

Akcia, ktorá poukazuje na to, čo spája maďarskú a slovenskú kultúru, sa v hlavnom meste koná už po piaty raz. Prináša koncerty, výstavy aj hosťovanie Maďarského národného baletu na festivale SND Eurokontext.sk. Programom chcú organizátori z Maďarského inštitútu a Maďarského veľvyslanectva v Bratislave zaujať dospelých, mládež aj deti, milovníkov klasických aj nových foriem umenia - divadla, výtvarného umenia, módy, hudby, literatúry aj gastronómie. Na výber bude z viac ako dvoch desiatok rôznych akcií. Piaty ročník festivalu otvára dnes o 18:00 spoločný koncert klavírneho virtuóza Jánosa Balázsa a Komorného orchestra Festivalu Cziffra vo veľkej koncertnej sále Slovenského rozhlasu.

Tohtoročný festival Viac ako sused - Týždeň maďarskej kultúry v Bratislave sa koná počas maďarského predsedníctva Visegrádskej štvorky (V4), na čo upozorní aj jeho program. Výsledkom maďarského predsedníctva V4 je venované vo štvrtok 7. júna sympózium, ktoré zároveň predstaví ciele následného slovenského predsedníctva V4. Po sympóziu sa uskutoční okrúhly stôl odborníkov na tému úspešnej spolupráce krajín strednej Európy. Histórii a súčasnosti spolupráce v strednej Európe bude venovaná i sprievodná výstava. Na sobotu 9. júna je v pláne Deň vyšehradskej hudby.

Organizátori ďalej upozorňujú aj na spoločný koncert svetovo uznávanej maďarskej huslistky a speváčky Katice Illényi a bratislavského komorného orchestra Capella Istropolitana (8. jún), prehliadku tvorby známych maďarských módnych návrhárov (10. jún) či na kultúrno-gastronomický festival (8.-11. júna), alebo na koncerty viacerých populárnych maďarských skupín na Hviezdoslavovom námestí od 7. do 10. júna. Podrobnosti o celom programe možno nájsť na webstránke Maďarského inštitútu v Bratislave – http://www.pozsony.balassiintezet.hu.

Naše aktivity: 

- - Inzercia - -