Dnes je sobota, 30.máj 2020, meniny má: Ferdinand
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

O zákaze hazardu v meste bude vo štvrtok ďalšie súdne pojednávanie

jún 05, 2018 - 18:21
O zákaze hazardu v hlavnom meste SR Bratislave bude vo štvrtok ďalšie súdne pojednávanie.

Krajský súd v Bratislave koncom marca totiž súdne pojednávanie o hazarde odročil. Súd tak nerozhodol o návrhu krajskej prokuratúry o dočasnom pozastavení účinnosti všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zákaze hazardu. Sudca poznamenal, že k pojednávaniu treba predložiť petíciu o zákaze hazardu v hlavnom meste i ďalšie spisy. Ďalšie pojednávanie bude vo štvrtok 7. júna o 10:00 v Justičnom paláci v Bratislave. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer. Téma o zákaze hazardu v meste tak stále rezonuje a zákaz hazardu zatiaľ platí.

Prokurátorka koncom marca na pojednávaní pred sudcami spomenula, že opakované hlasovanie o tej istej veci nie je podľa zákona možné. „Nesúhlasíme s tvrdením, že rokovací poriadok dovoľuje opakované hlasovanie o tej istej veci,“ dodala. Bratislavské mestské zastupiteľstvo totiž o zákaze hazardu v hlavnom meste hlasovalo dvakrát. Prvýkrát mestskí poslanci návrh o zákaze hazardu v meste neschválili, podarilo sa to až na druhýkrát. Právny zástupca bratislavského magistrátu pred sudcami žiadal žalobu v celom rozsahu zamietnuť.

Pojednávanie odročili pre žiadosť právneho zástupcu petičného výboru, aby sa jeho člen mohol zúčastniť na pojednávaní ako osoba zúčastnená na konaní. To musí súd posúdiť. „Toto rozhodnutie nám dáva nádej, že nakoniec právo zvíťazí, súd príjme naše argumenty a žalobe nevyhovie. Do prípravy petície, presadeniu VZN v zastupiteľstve sme vložili množstvo úsilia a verím, že nakoniec náš boj dovedieme do víťazného konca,“ povedal koncom marca po pojednávaní primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Hovorkyňa Asociácie zábavy a hier Dominika Lukáčová na jar pred médiami uviedla, že tým, že rozhodnutie nepadlo, si je aj mesto vedomé, že konalo protiprávne a nemá na svojej strane zákon. „Preto dnes ráno rýchlo urobili túto obštrukciu, keď žiadajú, aby člen petičného výboru bol účastníkom sporu medzi mestom a prokuratúrou. Mesto iba naťahuje čas, aby naši podnikatelia nemohli legálne podnikať,“ dodala v marci s tým, že rozsudku sa mesto bojí.

O tom, že približne tristo herní z hlavného mesta SR Bratislava zmizne, rozhodli bratislavskí mestskí poslanci vlani v marci. Poslanci vtedy na zasadnutí zastupiteľstva hlasovali o tom, či hazard z mesta úplne zmizne, alebo všetky herne v meste ostanú. Z tridsiatich prítomných poslancov hlasovalo za zákaz hazardu v meste 27 poslancov, zdržal sa jeden a dvaja nehlasovali.

- - Inzercia - -