Dnes je pondelok, 01.jún 2020, meniny má: Žaneta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Už zajtra pribudne na Filmový chodník slávy dlaždica s menom Božidary Turzonovovej!

jún 13, 2018 - 11:40
Na bratislavský Filmový chodník slávy, ktorý v roku 2009 založila pani Mária Reháková, pribudne ďalšia pamätná dlaždica s menom herečky Božidary Turzonovovej. Táto úžasná osobnosť slovenského herectva sa tak pridá k ďalším ôsmim významným osobnostiam, ktorých meno doposiaľ zdobí pešiu zónu pred Mestským divadlom P.O. Hviezdoslava.

Viac ako päťdesiat rokov na doskách, ktoré znamenajú svet a pred kamerami. Božidara Turzonovová je herečka, ktorá si za roky venované herectvu prežila prostredníctvom divadelných inscenácií, filmov či seriálov množstvo životov, stvárnila nespočetné množstvo rolí a charakterov, spolupracovala s rôznymi velikánmi. Dača, ako ju mnohí poznajú, si už o pár dní prevezme ocenenie v podobe dlaždice na Filmovom chodníku slávy pred Mestským divadlom Pavla Orságha Hviezdoslava. A podľa jej vlastných slov, aj vďaka tomuto oceneniu bude opäť bližšie k svojmu mužovi...

Božidara Turzonovová sa tak pridá k hereckým osobnostiam Márii Kráľovičovej, Eve Krížikovej, Emílii Vašáryovej, Ladislavovi Chudíkovi, Štefanovi Kvietikovi, Martinovi Hubovi, Ivanovi Palúchovi a Jozefovi Adamovičovi, ktorých dlaždice s menami už zdobia bratislavský Filmový chodník slávy.

Príďte spoločne s nami a významnými slovenskými hercami vzdať hold tejto úžasnej herečke! 

Kedy? 14. jún 2018 o 15.30hod.

Kde? Mestské divadlo Pavla Orságha Hviezdoslava v Bratislave / Laurinská ul.

Všetci ste srdečne vítaní!

Podujatie podporili Volvo a Dermacol.

- - Inzercia - -