Dnes je sobota, 30.máj 2020, meniny má: Ferdinand
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Reštaurácie by mali vyzerať takto

jún 07, 2018 - 13:19
Značka Mondieu si za ostatných päť rokov vybudovala stabilné miesto vo svete gastronómie. Ide o rozrastajúcu sa sieť bistro kaviarní, ktoré sa momentálne nachádzajú v Prahe, Bratislave a Košiciach. Zo šiestich súčasných prevádzok bude už čoskoro deväť. Jedna z nich sa však bude od ostatných diametrálne líšiť.

A to nielen konceptom. Bude sa totiž volať FRANCHISÉ No. 1. Už samotný názov napovedá, že ide o frančízovú prevádzku, tá však bude výrazne iná, ako bežné frančízy. Najdôležitejším faktom pri FRANCHISÉ No. 1 a následne pri ďalších podobných prevádzkach je, že jej majiteľ nemusí mať žiadny vstupný kapitál na zakúpenie prevádzky či licencie. Stačí, aby mal podnikateľského ducha, schopnosť viesť samostatnú prevádzku a cit pre gastronómiu. To všetko musí ukázať minimálne počas jedného roka ako súčasť tímu Mondieu.

Dôkazom toho, že tento princíp naozaj funguje, je executive chef Mondieu – Martin Adámi, ktorý sa stal prvým majiteľom frančízovej prevádzky pod hlavičkou Mondieu, spomínaného FRANCHISÉ No.1. „Budeme sa zameriavať na špičkovú gastronómiu a  využívať aj málo používané postupy v príprave jedál, akým je napríklad fermentácia,“ hovorí spokojný majiteľ novej prevádzky Martin Adámi.

Jeho príbeh, ako sa stal zo chefa šéf, môže byť inšpiráciou aj pre mnohých ďalších. „Znamená to pre mňa príležitosť naučiť sa niečo nové, posunúť svoju kariéru na ďalší stupeň, možnosť si robiť niektoré veci svojou cestou. Je to možnosť uplatňovať svoju filozofiu pri riadení prevádzky, pri riadení tímu ľudí, ktorí tam budú pracovať. A určite to znamená mať väčšiu zodpovednosť,“ dodal Martin, ktorý sa už pripravuje na rolu šéfa.

Nebude mu chýbať varenie? „ Na prvom mieste budem šéf. Už to nebude tak, že moja starosť bude len kuchyňa, ale celá prevádzka. Ale keďže som srdcom šéfkuchár :), tak budem aj veľmi pedantný chef (za chrbtom šéfkuchára:)),“ uzavrel spokojne.    

Súťaž

Vyhrajte 3 karty do pobočiek kaviarní Mondieu v hodnote 50, 30 a 20 eur! Jediné, čo preto stačí urobiť je odpovedať správne na otázku uveednú vo formulári, vyplniť kontaktné údaje a ste v hre!

- - Inzercia - -