Dnes je streda, 27.marec 2019, meniny má: Alena
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ľudia sa zatiaľ môžu kúpať na dvoch prírodných a šiestich umelých kúpaliskách

jún 08, 2018 - 14:59
Ľudia sa v Bratislavskom kraji môžu zatiaľ kúpať na dvoch prírodných a šiestich umelých kúpaliskách.

Sú to bratislavské Zlaté piesky, Slnečné jazerá v Senci, kúpalisko Delfín v mestskej časti Bratislava - Ružinov, Tehelné pole v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto, kúpalisko v bratislavskom Lamači, Rosnička v bratislavskej Dúbravke, kúpalisko v Modre a tiež v Malackách. Informovala o tom hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Katarína Nosálová s tým, že prevádzku kúpalísk povolil regionálny hygienik.

Prevádzkovanie letných kúpalísk v Pezinku na Severe, v Krasňanoch, na Zbojničke v Rači, na biokúpalisku Borovica na Kamennom Mlyne a na prírodnom kúpalisku Kuchajda sa v súčasnosti rieši. O prevádzkovanie zatiaľ nepožiadali kúpalisko Matador v bratislavskej Petržalke, Iuventa v Karlovej Vsi a Fajn Klub v Záhorskej Bystrici. Z doteraz kontrolovaných a schválených kúpalísk boli všetky po hygienickej stránke vyhovujúce a sú pripravené na začiatok tohtoročnej letnej sezóny.

Kvalitu vody na prírodných kúpaliskách budú kontrolovať v dvojtýždňových intervaloch i podľa aktuálnej situácie. Kontrolu bazénovej vody preveria raz do mesiaca. Viac informácií o aktuálnych výsledkoch rozborov vôd aj o tom, či je voda vhodná na kúpanie, si ľudia môžu pozrieť na internetovej stránke www.ruvzba.sk.

- - Inzercia - -