Dnes je streda, 27.marec 2019, meniny má: Alena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Seniori v Ružinove môžu požiadať o finančný príspevok na dopravu

júl 18, 2018 - 17:52
Seniori a invalidi v bratislavskom Ružinove môžu požiadať o finančný príspevok na dopravu. Mestská časť o tom informuje na svojej oficiálnej internetovej stránke s tým, že ružinovská samospráva im prispeje na jazdu takzvaným sociálnym taxíkom. Stačí len predložiť účtenku z taxíka.

Príspevok na dopravu má tri kategórie podľa mesačného príjmu žiadateľa. Nárok na príspevok tri eurá za jednu uskutočnenú jazdu má senior či invalidný dôchodca s príjmom nižším ako 305 eur. Druhá kategória má nárok na príspevok dva a pol eura za jazdu, ak má mesačný príjem od 305,01 eura do 415 eur. Seniori, ktorí majú mesačný príjem vyšší ako 415,01 eura, majú nárok na príspevok dve eurá za jednu uskutočnenú jazdu. Príspevok na dopravu bude mestská časť vyplácať osobe alebo ňou splnomocnenej osobe spätne, a to jedenkrát za štvrťrok a do tridsiatich dní po doložení dokladov za konkrétny štvrťrok.

V Ružinove žije približne 17 534 seniorov, čo je 25 percent z celkového počtu 71-tisíc obyvateľov. Počet invalidných dôchodcov je podľa údajov Sociálnej poisťovne 1 813 osôb. Práve títo občania sa opakovane obracali na Odbor sociálnych vecí miestneho úradu mestskej časti Bratislava - Ružinov s požiadavkami týkajúcimi sa takzvaného sociálneho taxíka. Išlo najmä o prípady, keď sa im náhle a dlhodobo zhoršil zdravotný stav, a oni boli odkázaní cestovať za komplexnými vyšetreniami do vzdialenejších nemocníc.

- - Inzercia - -