Dnes je štvrtok, 05.december 2019, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Práce na dvoch petržalských podchodoch stále pokračujú

júl 22, 2018 - 12:09
Práce na obnove dvoch zničených podchodov pre chodcov na Záporožskej ulici a na Dolnozemskej ceste v bratislavskej Petržalke stále pokračujú. Mesto však na jar uvádzalo, že podchody by mali byť ukončené už v apríli. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa hlavného mesta SR Bratislavy Zuzana Onufer, práce pokračujú opravami podláh vo vstupoch i v objektoch podchodov. „Predpokladaný termín ukončenia prác odhadujú na koniec októbra,“ spomenula s tým, že v podchodoch upravili steny, stropy, vymenili strechy, elektroinštaláciu a svietidlá.

Na jar tohto roku magistrát informoval, že práce na obnove zničených podchodov chcú dokončiť do konca apríla. „Dodávateľ prác na výmene zastrešení vstupov do podchodov požiadal o predĺženie termínu rekonštrukčných prác do konca apríla. Dôvodom boli nepriaznivé klimatické podmienky,“ poznamenala vtedy Zuzana Onufer s tým, že pre odovzdanie prác v požadovanej kvalite žiadosti mesto vyhovelo. Práce robia zhodne na oboch stranách podchodov. V tom na Dolnozemskej ceste demontovali plechy na prvej strane podchodu a natreli aj rámy a kovové časti priestoru. Nasledovala demontáž plechov na druhej strane podchodu, ktoré potom natreli. Súčasťou prác sú aj nová strecha a osvetlenie, teda výmena elektrických rozvodov a elektrických rozvádzačov. V rámci renovácie budú aj nové podlahy vo vstupoch pre imobilných občanov a mamičky s kočíkmi. Rovnakým postupom pokračujú práce v podchode na Záporožskej ulici. V oboch priestoroch bude nové osvetlenie s LED technológiou a steny natreté antigrafitovým náterom. Na každý podchod vyčlenil bratislavský magistrát 150-tisíc eur.

Hovorkyňa mesta tiež pripomenula, že mesto má v pláne opravu podchodov na Rusovskej ulici pri Železničnej stanici Petržalka a na Dolnozemskej ceste pri dostihovej dráhe. Tam chcú cez leto opravovať steny a stropy, obloženie stien, budú inštalovať aj novú elektroinštaláciu vrátane LED osvetlenia. Plánujú ich tiež vyčistiť. Ich oprava by mala trvať do konca septembra tohto roka.

Okrem týchto priestorov vlani začali aj s obnovou podchodu na bratislavskom Trnavskom mýte. Cieľom je kompletne ho vynoviť nielen po funkčnej stránke, ale aj architektonickej, a zmeniť ho na bezpečný verejný priestor. Podchod bude mať za nájomné jedno euro na pätnásť rokov firma Immocap Group. Rozhodli o tom bratislavskí mestskí poslanci. Podmienkou je minimálna investícia 1 082 790 eur bez DPH a dodržanie harmonogramu prác. Bratislavský magistrát investuje do obnovy eskalátorov vyše milióna eur. Rekonštrukciu podchodu by mali ukončiť v lete tohto roka.

- - Inzercia - -