Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pre výstavbu zastávky Mariánska vylúčia električky na Špitálskej

júl 29, 2018 - 11:23
Pre výstavbu zastávky Mariánska smerom na Námestie SNP v hlavnom meste SR Bratislave od začiatku augusta vylúčia električky na Špitálskej ulici.

Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke s tým, že sa to týka električiek č. 3, 4, 7 a 9. Bude to od soboty 4. augusta od začiatku dennej premávky. Predpokladaný termín ukončenia prác a obnovenia električkovej dopravy je v druhej polovici augusta. Dotknuté električkové linky presmerujú.

Linka č. 3 bude jazdiť obojsmerne po trase Námestie SNP, Obchodná, Radlinského. Neobslúži zastávky Kamenné námestie, Mariánska a Americké námestie. Obslúži zastávky Námestie SNP, Poštová, Martinus, Vysoká a STU. Linka č. 4 cestujúcich odvezie obojsmerne po trase Námestie SNP, Obchodná, Radlinského a Vazovova. Neobslúži zastávky Kamenné námestie, Mariánska a Americké námestie. Obslúži zastávky Námestie SNP, Poštová, Martinus, Vysoká, STU a Blumentál.

Po okružnej trase bude jazdiť aj linka č. 7. Ľudí odvezie zo smeru ŽST Vinohrady na zastávku Blumentál, pokračovať bude po trase Radlinského, Obchodná, Námestie SNP, Jesenského, nábrežie, tunel, Kapucínska a Obchodná. Tam sa od zastávky Poštová, Martinus napojí na svoju trasu smerom späť. Neobslúži zastávku Americké námestie a Námestie SNP. Na obchádzkovej trase obslúži zastávky STU, Vysoká, Poštová-Martinus, Námestie SNP, Jesenského, Nám. Ľ. Štúra, Most SNP, Chatam Sófer a Kapucínska. Linka č. 9 bude jazdiť obojsmerne po trase Obchodná, Radlinského a Vazovova. Neobslúži zastávky Kamenné námestie, Mariánska a Americké námestie. Obslúži zastávky Poštová, Martinus, Vysoká, STU a Blumentál.

Zastávku Mariánska robia v bratislavskom Starom Meste po vlaňajšej obnove električkovej trate na Špitálskej ulici. Úsek opravovali od zastávky na Kamennom námestí po odbočenie električiek za križovatkou Mickiewiczova - Americké nám. – Špitálska. Cieľom opravy bola komplexná rekonštrukcia koľajového zvršku a nástupíšť. Projekt riešil opravu dvojkoľajnej električkovej trate bez zmeny smerového a výškového vedenia so zabudovaním antivibračných a protihlukových opatrení. Zhotoviteľom stavby za 2 532 067 eur bez DPH bola spoločnosť EUROVIA SK, a.s. DPB rekonštrukciu električkovej trate na Špitálskej ulici financoval zo zdrojov Hlavného mesta SR Bratislavy, mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava.

- - Inzercia - -