Dnes je streda, 27.marec 2019, meniny má: Alena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kandidátka na post primátorky Bratislavy sa počas leta stretáva s ľuďmi v uliciach mesta

júl 31, 2018 - 10:50
,,Leto je pre mňa obdobím, kedy chcem, aby ma spoznalo čo najviac ľudí,” hovorí kandidátka na primátorku Bratislavy Caroline Líšková. Tú sme zastihli na brehu Dunaja, kde sa osobne prišla zoznámiť s obyvateľmi Bratislavy.

Pani Líšková, prečo ste sa rozhodli vybrať práve na nábrežie Dunaja?

Keď sa ma opýtajú, ktoré miesta v Bratislave mám najradšej, odpoviem Bratislavský hrad a nábrežie Dunaja. V rámci kampane som sa preto rozhodla, že sa s ľuďmi stretnem aj tu. Rada ich spoznávam, rozprávame sa, získavam informácie o tom, čo ich trápi v Bratislave, priamo od nich.

Kde prišiel podnet k tomu, že ste sa rozhodli kandidovať?

Hlavným podnetom bolo to, že som rodená Bratislavčanka, vychovala som tu dve dnes už dospelé dcéry a nie som spokojná s tým, ako funguje naše hlavné mesto. Preto to chcem zmeniť, chcem fungujúcu Bratislavu.

cl015.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Tým, že ste žena, nevnímate istú nevýhodu oproti mužom?

Vnímam to tak, že muži sú presvedčení o tom, že majú lepšie riadiace schopnosti, avšak myslím si, že po 25-tich rokoch Bratislava nemala primátorku a preto som presvedčená, že je na to správny čas.

Ako rozhodnutie kandidovať vníma vaša rodina?

Moja rodina je mi maximálnou oporou. Podporujú ma aj v rámci kampane, zúčastňuju sa so mnou na týchto stretnutiach, preto mám motiváciu zabojovať v komunálnych voľbách na post primátorky Bratislavy.

cl007.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Prezraďte nám na záver v stručnosti, v čom by ste chceli Bratislavu zmeniť?

Chcela by som, aby aj naše deti s radosťou vychovávali svoje deti v našej Bratislave, aby sme nežili v dopravnom strese, aby sa stavali nájomné byty, pomáhalo sa mladým ľuďom aj seniorom. Taktiež by som bola rada, aby ekonomicky optimálne fungovali mestské podniky, stavalo sa rozumne v prospech ľudí a v neposlednom rade, aby sme v Bratislave mali viac udržiavanej mestskej zelene, čistotu a bezpečie.

cl001.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Caroline Líškovú ste pred pár dňami mohli taktiež stretnúť aj v mestskej časti Dúbravka

...a tiež vychutnať  si v jej spoločnosti rannú kávu

Caroline Líšková sa narodila v roku 1971 v Bratislave. Vyštudovala Ekonomickú Univerzitu, o pár rokov aj postgraduálne štúdium na Fakulte manažmentu v Bratislave.

Pracovala na viacerých manažérskych pozíciách v korporácii i v banke. Popri pracovných povinnostiach bola takmer 10 rokov externým pedagógom na vysokej škole. 

V roku 2007 si založila poradenskú spoločnosť poskytujúcu služby pre malých, stredných podnikateľov a fyzické osoby. Neskôr aj vzdelávaciu agentúru.

- - Inzercia - -