Dnes je pondelok, 09.december 2019, meniny má: Izabela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Od 19. augusta budú cestujúci v Integrovanom dopravnom systéme cestovať po novom

august 15, 2018 - 20:09
Na dnešnej tlačovej konferencii o tom novinárov informovala generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Zuzana Horčíková s tým, že BID v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) a s dopravcom Slovak Lines spúšťa nové cestovné poriadky prímestských autobusov. Zmena cestovných poriadkov prinesie cestujúcim viac spojov, rýchlejšie cestovanie s prestupom na vlaky, pravidelné odchody autobusov a večerné spoje až do 23:00.

“Aby sme zabezpečili obyvateľom kraja dochádzajúcim do Bratislavy rýchlu, pravidelnú a kapacitne dostačujúcu verejnú dopravu, navýšili sme v spolupráci s partnermi počet vlakov o 56 a zvyšujeme aj počet prímestských spojov o desať percent,“ uviedla ďalej Horčíková.

Podľa predsedu BSK Juraja Drobu cestovaním po novom pripravili pre obyvateľov kraja ponuku, aby nemuseli stáť v kolónach pre výstavbu D4/R7, pre opravy v hlavnom meste aj mimo neho. “Navýšenie počtu spojov prímestských autobusov bude zároveň nadväzovať na regionálne vlaky zo smerov Malacky, Senec, Pezinok a Dunajská Lužná,“ povedal predseda BSK.

Pre cestujúcich sú tiež pripravené informačné letáky a plagáty, ktoré budú k dispozícii na miestnych a mestských úradoch, vo vozidlách a predajniach Slovak Lines, ako aj u ostatných dopravcov. Informáciu o zmene cestovných poriadkov sa ľudia dozvedia aj z internetovej stránky Slovak Lines a IDS BK.

Posilnené bude tiež Infocentrum IDS BK, kde na čísle 0948 102 102 a e-mailovej adrese info@bid.sk získajú cestujúci všetky potrebné informácie, ako aj odporúčania, ako cestovať po novom lepšie. K dispozícii bude aj Kontaktné centrum Slovak Lines na čísle 18 211 a e-mailovej adrese info@slovaklines.sk.

zdroj: SITA

 

- - Inzercia - -