Dnes je nedeľa, 24.október 2021, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Indický festival

august 19, 2018 - 10:35
India je krajina pestrej kuchyne, nádherných pláží, majestátnych hôr a krásnych chrámov. Je domovom jógy a ajurvédy, viacerých starovekých civilizácii. Je známa svojimi bohatými náboženskými a kultúrnymi tradíciami. Radi by sme Vám ukázali kúsok z Indie aj v Bratislave na Indickom festivale. Festival sa bude konať 23. septembra 2018 na Hviezdoslavovom námestí od 11:00 hod.
Foto: 
https://howtospendit.ft.com/incredible-india/201569-celebrate-life-celebrate-india

Program na námestí bude bohatý. K slovu sa dostane indický folklór, klasické indické tance a  indická hudba, tradičný hudobný nástroj sitar, poézia  a bollywoodské tance a piesne. Program na pódiu bude doplnený programom v stane. Jednoduché jógové cvičenia s Jaiwanti Singh, predstavia sa i renomované jogové centrá, tanečné workshopy, maľovanie rúk henou alebo výroba magickej mandaly zo živých kvetov.

Zaujímavosťou bude aj prehliadka indického oblečenia sárí. Prehliadky sa môže zúčastniť každý, kto má doma sárí alebo peknú indickú tuniku. Prihlasovať (s fotografiou) sa môžete na info@indiaklub.sk.  Nebude chýbať ani bohatá ochutnávka indických pokrmov.

V programe vystúpia V. Nikulin, Lýdia Madhuri a jej skupina, tanečníci z Indie aj z Viedne Mary John, Senthil Kumar, Elena Repka,  aj indologička Helena Hadvigová a Štefan Bučko.

Festival organizuje Staré Mesto v spolupráci s India klubom v Bratislave a podporou indického veľvyslanectva. Hlavným sponzor festivalu  je CK BUBO.

- - Inzercia - -