Dnes je pondelok, 06.júl 2020, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

I. Nesrovnal: Vítam záujem Veľvyslanectva USA v Bratislave o zmenu sídla

august 22, 2018 - 08:25
Hlavné mesto spolu s Veľvyslanectvom Spojených štátov amerických v Bratislave začínajú rokovať o zmene sídla veľvyslanectva. Rokovania budú zamerané na lokalitu súčasného sídla Dopravného podniku Bratislavy na Olejkárskej ulici. Mesto tento záujem vníma pozitívne a aj v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislavy by mali na túto tému začať rokovania už v najbližších týždňoch.

„Vítam rozhodnutie presťahovať sídlo Veľvyslanectva Spojených štátov amerických v Bratislave do novej lokality, čo by umožnilo Bratislavčanom využívať Hviezdoslavovo námestie bez akýchkoľvek obmedzení,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na margo záujmu Veľvyslanectva.

 Veľvyslanectvo má záujem  o odkúpenie nehnuteľností za účelom potrebných pre diplomatickú misiu v súlade s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch a dlho očakávaným sťahovaním Veľvyslanectva USA Bratislava s bezpečnostnou zónou okolo jeho budovy z historického Hviezdoslavovho námestia.

 

Ambasáda USA mala mestské pozemky na Hviezdoslavovom námestí a Paulínyho ulici prenajaté od roku 2005. Veľvyslanectvo ešte v roku 2002 prijalo bezpečnostné opatrenia v podobne oplotenia budovy aj  v súvislosti s teroristickým útokmi v New Yorku z 11. septembra 2001. Od roku 2016 sa neustále konajú diskusie zamerané na odstránenie oplotenia z historického centra mesta. Presídlenie budovy by tak bolo aj vzhľadom k bezpečnostným opatreniam najvhodnejším riešením.

- - Inzercia - -