Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nové Trnavské mýto!

august 27, 2018 - 21:27
V hlavnom meste Bratislave na Trnavskom mýte sprístupnili zrekonštruovaný podchod. Novinárom ho dnes predstavili primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a Peter Lukeš, predseda predstavenstva spoločnosti Immocap Group, a. s., investora projektu. „Prvýkrát v histórii bude podchod vrátane prístupov bezbariérový, reprezentatívny a stane sa miestom, kde sa ľudia radi pristavia,“ uviedol primátor Bratislavy.

Podľa Petra Lukeša za menej ako rok vytvorili verejný priestor hodný 21. storočia. Ľudia tak môžu podchodom konečne prechádzať bezpečne a využívať širokú ponuku služieb,“ doplnil.

Revitalizáciu podchodu rozdelili na viacero etáp. Vymenili všetky eskalátory, vybudovali nové výťahy, zrenovovali všetky vstupy do podchodu a čiastočne upravili aj električkové zastávky. Podchod má tiež novú elektroinštaláciu, osvetlenie, nové rozvody vody a kanalizácie, novú vzduchotechniku, zrenovovali aj povrchy podláh, stien a stropov, schodiská a podchod má tiež nové moderné toalety. Priestor je 24-hodín sledovaný kamerami a bezpečnostnou službou.

V podchode ľudia nájdu aj nové prevádzky ako predajňu potravín, drogériu, lekáreň, papiernictvo, predajňu tlače či kvetinárstvo. Využiť môžu tiež služby obuvníctva a krajčírstva či nechtového štúdia. V podchode je tiež pekáreň, kaviareň, predajňa hotdogov alebo čerstvých štiav.

Revitalizácie sa po rokoch dočkal aj povrch Trnavského mýta. Pribudla nová zeleň vo forme trvalkových záhonov a stromov. Mesto tiež opravilo chodníky, vybudovalo bezbariérové prístupy k električkovým nástupištiam, opravilo prístrešky na nástupištiach električiek a obnovilo dopravné značenie. Zabezpečili tiež redukciu počtu stánkov a vonkajšej reklamy. Do týchto povrchových úprav investovalo mesto 450-tisíc eur. Celková investícia rekonštrukcie podchodu je 4,1 milióna eur, pričom hlavné mesto sa na projekte podieľalo sumou 1,6 milióna a spoločnosť Immocap Group investovala 2,5 milióna eur.

Trnavské mýto je dôležitý dopravný uzol v mestskej časti Nové Mesto. Ide o križovatku ulíc Šancová, Vajnorská, Trnavská cesta a Krížna. Cez Trnavské mýto prechádza električková trať na Vajnorskú, Miletičovu a Krížnu ulicu a trolejbusová trať z Miletičovej na Šancovú ulicu.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -