Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bratislava sa pripravuje na rekonštrukciu hlavnej stanice

august 28, 2018 - 20:59
Vláda vyčlení 2,8 milióna eur na prvú etapu rekonštrukcie Hlavnej stanice - Bratislava. Novinárov dnes o tom na tlačovej konferencii priamo na hlavnej stanici informoval predseda vlády Peter Pellegrini s tým, že rekonštrukciu by chceli dokončiť pred začiatkom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré budú v máji 2019. Ako ďalej dodal, s prácami by sa malo začať hneď po tom, ako Železnice Slovenskej republiky ukončia verejné obstarávanie na zhotoviteľa.

Podľa generálneho riaditeľa Železníc Slovenskej republiky Martina Erdössyho bude táto etapa rekonštrukcie zahŕňať nové opláštenie budovy, fasády, osvetlenie a vnútorný priestor bude mať nový dizajn. „Nová čakáreň, ktorú prerobili z bývalej reštaurácie, bude odovzdaná do užívania v najbližšej dobe, podchody s výťahmi najneskôr do konca roka,“ uviedol ďalej generálny riaditeľ ŽSR. Dodal, že tieto opravy stáli 2,3 milióna eur.

Hlavné mesto SR Bratislava ešte v roku 2015 zrevitalizovalo Predstaničné námestie, ktoré patrí do jeho vlastníctva. Za viac ako dva milióny eur vtedy odstránilo stánky, umiestnilo v okolí stanice nové lavičky, odstránilo vonkajšiu reklamu a opravilo zastávky mestskej hromadnej dopravy.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -