Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Viac info cez SMS

september 01, 2018 - 20:08
Bratislavský Ružinov spustil informovanie občanov prostredníctvom SMS. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Ružinova Jana Pôbišová, ľudia tak budú dostávať informácie o odstávke vody či elektriny, o zasadnutí miestneho zastupiteľstva, ale aj informácie o kultúrnych a športových podujatiach v okolí.

Takzvaný SMS rozhlas spustila mestská časť v spolupráci so spoločnosťou Market Locator. Iniciačnú a pozývaciu SMS, teda registrovať sa do databázy, dostalo dnes približne 40-tisíc Ružinovčanov, ktorí dali svojim mobilným operátorom súhlas na zasielanie informačných správ. „Komunálne správy môžu využívať všetci obyvatelia mestskej časti, ktorí majú záujem dostávať aktuálne informácie o dianí v Ružinove. Prihlásenie sa do databázy je veľmi jednoduché. Stačí, ak ľudia pošlú SMS s textom RUZINOV na číslo 0902021055, prípadne sa zaregistrujú na internetovej stránke www.ruzinov.sk,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.

Ak sa Ružinovčania rozhodnú do SMS rozhlasu registrovať zaslaním správy, bude ich služba stáť len cenu jednej SMS. Bezplatne sa však môže každý registrovať na stránke miestneho úradu. V registračnom formulári si ľudia môžu vybrať, z ktorej oblasti Ružinova chcú informácie dostávať. Kategórie sú rozdelené na varovania, kultúru, šport, dopravu, výstavbu, zastupiteľstvo či informácie pre rodičov s deťmi a seniorov. Každá registrácia musí byť potvrdená registračným kódom, ktorý bude na registrované mobilné číslo zaslaný. Odhlásenie sa z databázy je taktiež jednoduché, na to isté číslo stačí poslať správu stop.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -