Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Nové Trnavské mýto zase v prevádzke

september 02, 2018 - 22:11
Podchod na bratislavskom Trnavskom mýte je už po nočnom mohutnom daždi a následných záplavách plne funkčný, prevádzky takisto fungujú v normálnom režime, uzavretá je len predajňa tlače MEDIAPRESS. Informovala o tom Petra Kollár Volfová. Do podchodu natiekla voda v sobotu večer v dôsledku dažďa. Podľa Kollár Volfovej to bolo spôsobené nahromadením vody na križovatke Trnavské mýto a jej následným pretečením do podchodu.

„Všetky havarijné a ochranné systémy sú funkčné a boli automaticky spustené. Vďaka tomu došlo len k malému zatečeniu v priestoroch pod nástupištiami električiek, ktoré bolo obratom odstránené. V sobotu bola na miesto privolaná aj upratovacia služba, ktorá podchod vyčistila,“ informovala Kollár Volfová s tým, že situáciu monitorujú a v prípade ďalšej vlny nárazových zrážok sú pripravení v plnom rozsahu.

V noci zo soboty na nedeľu spôsobil vytrvalý dážď v Bratislave na viacerých miestach problémy. Zaplavený bol podchod na Trnavskom mýte, električky nepremávali na Zlaté Piesky a do Ružinova. Odklonené boli aj trasy trolejbusov. Problémy mala aj Nemocnica Ružinov. Pre okresy Bratislava, Malacky, Pezinok a Senec dokonca v noci platila výstraha tretieho stupňa. Výstraha pre šesť okresov - Senicu, Malacky, Pezinok, Bratislavu, Senec a Dunajskú Stredu platí aj dnes od 19:00 do pondelka 8:00. SHMÚ vydal pre tieto okresy výstrahu pred búrkou prvého stupňa.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -