Dnes je štvrtok, 16.júl 2020, meniny má: Drahomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Blíži sa veľkolepý módny týždeň: Bratislavskými módnymi dňami ožije celá Bratislava!

september 12, 2018 - 07:09
Najväčšia módna udalosť na Slovensku – Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz tento rok odštartovali svoj 13. ročník. Po skvelom jarnom a letnom etnreé sa tentokrát módni nadšenci môžu tešiť na týždňovú dávku prvotriednej módy, počas ktorej sa predvedie takmer 50 renomovaných dizajnérov a módnych značiek zo Slovenska i zahraničia. Vrcholom jesennej časti bude vyhlásenie víťaza projektu Nové tváre módnej scény - a to zďaleka nie je všetko!

Štartujeme na Kaskádach

Do jesennej dekády vstupujú Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz naozaj veľkolepo. Týždňový maratón módy otvorí módna prehliadka v luxusných priestoroch Hotel & Spa Resort Kaskády na Sliači, kde sa predstavia mená ako Veronika Hložníková, Ida Sandor, Zuzana Haková, Zarina Šimkovič, Michaela Ľuptáková, Jana Jurčenko či La Garcia.

Módou bude žiť celá Bratislava

Hlavné mesto bude žiť módou počas celého týždňa. Prehliadky v Bratislave otvorí módna šou v industriálnych priestoroch Refinery Gallery, kde sa predstavia nielen silné mená slovenskej módnej scény, ale privítame aj módnych tvorcov z Veľkej Británie. ,,Špecialitou tohtoročných BMD bude Britsko-slovenský deň, ktorý robíme pod záštitou Britského veľvyslanca Andrewa Johna Gartha. Sme radi, že Briti zavítajú do Bratislavy špeciálne kvôli Bratislavským módnym dňom a my tak budeme môcť na jednom móle porovnať našu tvorbu s Britskou,“ hovorí hlavná organizátorka módnych dní pani Mária Reháková.

Pondelok, 24. 09. 2018 teda zahviezdia mená ako Belinda Chorley, ktorá úzko spolupracovala s návrhárkou Vivenne Westwood. Tešiť sa môžete aj na Ivanu Kuraňovú, ktorej šaty si obliekli Kate Middleton, Penelope Cruz či Claudia Schiffer. Taktiež privítame značky ako Barbour, Karen Millen, Little Mistress, Marion Ayonote, Ted Baker a Paul´s Boutique. Spomedzi slovenských návrhárov v tento deň uvidíme tvorbu Renáty Kliskej pod značkou LA RENA, Zuzany Hakovej a Jany Jurčenko. Všetci návrhári predstavia svoje najnovšie kolekcie za hudobného doprovodu DJ-a Davea Doylea z Londýna!

V utorok, 25. sepmtembra 2018, budeme naďalej pokračovať v priestoroch Refinery Gallery. Druhý deň prinesie tvorbu špičky slovenských návrhárov - Jany Pištejovej, Veroniky Hložníkovej, Michaely Ľuptákovej, Idy Sandor, Emy Klein, či Jany Gavalcovej. Tešiť sa môžete tiež na Stefana Pellicceria aj značku LA GARCIA. Organizátori samozrejme nezabudli ani na pánov. Tí si vychutnajú módu v podaní Nicollas Berenique.

Spoznáme Novú tvár módnej scény

V stredu, 26. septembra 2018 sa presunieme do goticko-renesančných priestorov kostola Klarisiek. Na tento večer netrpezlivo čaká nejeden z nás, pretože počas neho spoznáme tohtoročného víťaza projektu Nové tváre módnej scény. Sedem mladých módnych tvorcov – Eva Beňová, Viktória Chovanová, Božena Petrášová, Monika Pšenicová, Lenka Slačková, Michelle Šumichrast a Martina Vrábeľová - bude stať pred veľkou výzvou, a to čo najlepšie odprezentovať svoje kolekcie na tému Folklór v móde. ,,Tak ako každý rok, aj teraz je pripravených niekoľko lukratívnych cien, ktoré získa víťaz. Spomeniem napríklad štúdijný program na prestížnej škole MOD'SPE Paris Central Europe, účasť na Vienna Fashion Week-u, návšteva Bruselu či poukážka v hodnote 500 eur na nákup látok,“ hovorí Mária Reháková. Svoju kolekciu počas večera predstaví aj Katarína Žiak vyrábajúca šperky s folklórnym motívom, Jaroslava Wurll Kocanová a finalistky MISS Horehronie.

Štvrtok, 27. sepmtember 2018 sa bude taktiež odohrávať v kostole Klarisiek a bude patriť všetkým návrhárom, ktorí sa za posledné štyri roky zúčastnili projektu Nové tváre módnej scény. Tešiť sa môžete na Zarinu Šimkovič, Veron by Veroniku Kopálovú, Zoe Fabrics by Marta Albrecht Mikulášová, Veroniku Kostkovú, Silviu Wylczynsku, Slavomíru Vlasovú a Rozbora Couture.

Týždeň módy zavŕšime rovnako, ako minulý rok, workshopom konajúcim sa v priestoroch Mestského divadla Pavla Orságha Hviezdoslava. Počas neho sa stretnú odborníci na módu, študenti, blogeri a finalisti projektu Nové tváre módnej scény aby zhodnotili finálový večer projektu a prediskutovali tvorbu každého zo zúčastnených.

Hudobnej dramaturgie sa aj počas jesennej časti ujme skvelý Martin Valihora a za mixážny pult sa postaví DJ Matthew Sax. Tešíme sa na vás!

PROGRAM V KOCKE:

21.9.2018 – MOD'SPE Paris Central Europe/ Hviezdoslavovo námestie Bratislava

Tlačová konferencia 

22.9.2018 - Hotel & Spa Resort Kaskády na Sliači

Veronika Hložníková
Ida Sandor
Zuzana Haková
Zarina Šimkovič
Michaela Ľuptáková
Jana Jurčenko
LA GARCIA

24.9.2018 – Refinery Gallery Bratislava/ Vlčie hrdlo

Belinda Chorley (GB)
Ivana Kuraňová (GB)
Barbour (GB)
Karen Millen (GB)
Little Mistress (GB)
Ted Baker (GB)
Marion Ayonote (GB)
Paul´s Boutique (GB)
LA RENA
Zuzana Haková
Jana Jurčenko

25.9.2018 – Refinery Gallery Bratislava

Jana Pištejová
Veronika Hložníková
Ema Klein
Jana Gavalcová
Stefano Pellicceria
LA GARCIA
Nicollas Berenique
Michaela Ľuptáková
Ida Sandor

26.9.2018 – kostol Klarisiek/ Klariská, Bratislava

Eva Beňová
Viktória Chovanová
Božena Petrášová
Monika Pšenicová
Lenka Slačková
Michelle Šumichrast
Martina Vrábelová
Katarína Žiak
Jaroslava Wurll Kocanová
Finalistky Miss Horehronie

27.9.2018 – kostol Klarisiek/ Klariská, Bratislava

Zarina Šimkovič
Veron by Veronika Kopálová
Zoe Fabrics by Marta Albrecht Mikulášová
Veronika Kostková
Silvia Wylczynska
Slavomíra Vlasová
Rozbora Couture

28.9.2018 – Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava

Worskhop

Vstupenky dostupné v sieti TICKETPORTAL

- - Inzercia - -