Dnes je sobota, 20.apríl 2019, meniny má: Marcel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Na Námestí slobody bude v sobotu veselo!

september 14, 2018 - 10:41
Na Námestí slobody v hlavnom meste SR Bratislave bude v sobotu popoludní program pre deti. Okrem atrakcií, ako napríklad nafukovacieho hradu, bludiska či lezeckej steny, si budú môcť deti spolu s rodičmi namaľovať tričká či vyrobiť trávových panáčikov. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer, zároveň bude aj workshop k triedeniu odpadu.

Program bude na námestí od 14:00 do 19:00. Pre deti bude k dispozícii aj medvedia klietka, ktorú vytvorili z nízkych lanových prekážok. Aktivitu pre deti pripravuje aj mestský podnik Odvoz a likvidácia odpadu, od 14:00 do 17:00 budú s deťmi hravou formou triediť odpad. „K dispozícii budú rôzne materiály a magazíny s témou hospodárstva, ktoré môže byť prínosom pre rodičov ako správne nakladať s odpadom v domácnostiach,“ spomenula Zuzana Onufer.

Hlavné mesto spustilo sériu aktivít na Námestí slobody tak ako minulý rok. Jedno z najväčších a najznámejších námestí v Bratislave od minulého roka revitalizujú. Akciami chce magistrát vrátiť do priestoru život. „Minulý týždeň ožilo námestie v športovom duchu a všetky vekové kategórie využili možnosť zacvičiť si jogu či vyskúšať si jumping. Najbližšie soboty sa budú môcť Bratislavčania tešiť aj na jedlo a divadlo,“ poznamenala hovorkyňa Bratislavy.

Obnova Námestia slobody v hlavnom meste SR Bratislave je v druhej etape. Ako novinárom na kontrolnom dni v polovici júla povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, na námestí bude aj ihrisko na cvičenie. Návrh obnovy Námestia slobody nie je revolučný a neprichádza s ničím zásadne novým, povedal v marci primátor, nebudú to veľké stavebné práce, je to len úprava pôvodného priestoru. „Návrh len potvrdil, že priestor je dobrý taký, aký je. Treba len opraviť mobiliár, do poriadku treba dať aj podlahy,“ poznamenal Ivo Nesrovnal.

Cieľom revitalizácie Námestia slobody je zlepšiť jeho dezolátny stav, urobiť z neho moderný verejný priestor a vrátiť doň život. S postupnou revitalizáciou začal bratislavský magistrát vlani koncom mája. Projekt rozdelili na dve etapy. V prvej natreli lavičky a vyčistili priestor od graffiti, tento stav však vydržal dva dni, vandali počmárali lavičky, múriky i fontánu. Pre začiatok prác vyčlenilo hlavné mesto v mestskom rozpočte vyše 100-tisíc eur. Sumou 500-tisíc eur prispeje na obnovu námestia i spoločnosť HB Reavis Slovakia.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -