Dnes je štvrtok, 05.december 2019, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jesenný zber škodlivého odpadu začína v októbri!

september 16, 2018 - 17:51
Jesenný zber škodlivého odpadu sa v hlavnom meste SR Bratislave začne v októbri. Hlavné mesto opäť ponúka Bratislavčanom možnosť zbaviť sa škodlivého odpadu zo svojich domácností. Ľudia môžu odovzdať komunálne odpady ako staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy či oleje a tuky. Bezplatný zber bude v prvej polovici októbra postupne v jednotlivých mestských častiach.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer, odpad budú zberať podľa harmonogramu, na určené miesta pristavia autá.

Zber odpadu je určený pre občanov, fyzické osoby, nepodnikateľov. Podľa Zuzany Onufer treba, aby bol odpad uzavretý v pevných obaloch. „Pracovníci spoločnosti odoberú takýto odpad len v donesených uzavretých obaloch a maximálne do päť kilogramov od jednej osoby,“ dodala.

Záujemcovia tiež budú môcť odovzdať odpad ako batérie, akumulátory, žiarivky, či iný odpad, ktorý obsahuje ortuť. Zbierať budú aj elektrospotrebiče, elektrické a elektronické zariadenia ako počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky a iné. Z domácnosti môžu občania vyradiť aj zariadenia, ktoré obsahujú chlórfluorované uhľovodíky, čo sú chladničky a mrazničky.

Bratislavčania, nepodnikatelia, môžu bezplatne odovzdávať domový odpad s obsahom škodlivín aj v zbernom dvore spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu na Starej Ivánskej ceste 2 v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 okrem sviatkov a dní pracovného voľna.

Kompletný harmonogram jesenného zberu domového odpadu s obsahom škodlivín, ako aj podmienky zberu nájdu záujemcovia na adrese https://www.olo.sk/

zdroj: SITA

- - Inzercia - -