Dnes je pondelok, 17.jún 2019, meniny má: Adolf
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Centrum Bratislavy zaplavili vlajočky Dobrého trhu: Pozrite, ako to počas podujatia vyzeralo!

september 17, 2018 - 11:34
Viac ako 15-tisíc Bratislavčanov a turistov hlavného mesta zavítalo minulú sobotu na populárny Dobrý trh. Ten sa tentokrát tiahol od Suchého mýta až po Svoradovu ulicu pod hradom. Niesol sa v znamení lokálnych produktov, diskusií o význame komunít aj blížiacich sa komunálnych volieb.

Dobrý trh ponúkol už tradične čerstvú zeleninu, poctivé produkty, originálny slovenský dizajn, ale aj koncerty či tvorivé workshopy a program pre deti. Najmenší si užili detskú zónu Hravé m(i)esto BKIS pred Evanjelickým kostolom s rozprávkovým dvorom, cirkusom a divadielkom. O meste a jeho komunitách bola reč vo dvore kaviarne Next Apache, kde sa v netradičnej polohe predstavili aj kandidáti na primátora Bratislavy. Organizátori Dobrého trhu z občianskeho združenia PUNKT pripravili stand-up z názvom “Tak ty chceš byť primátor?!”, kde uchádzači o post šéfa Primaciálneho paláca odpovedali na „paľbu“ otázok bez prípravy vopred. Zaujala aj špeciálna zóna Zašiváreň na Podjavorinskej ulici, kde mohli dostať kúsky oblečenia, ktoré návštevníci doniesli, svoju druhú šancu. Hudobné koncerty zneli v parčíku Svoradova a vo dvore ZUŠ na Panenskej. Otvorené boli aj galérie či inštitúty, ktoré v tejto časti mesta sídlia.

dobrytrh001.jpg

Foto: 
Dobry trh

Výzva pre susedov

Vizuálne najpôsobivejšou novinkou boli vlajočky, ktoré organizátori rozdali pred začiatkom všetkým susedom na Panenskej a Podjavorinskej ulici s výzvou, aby sa medzi sebou dohodli a natiahli si ich z okna do okna. ,,Chceli sme sledovať dynamiku miestnej komunity. Tešíme sa, ako susedia výborne spolupracovali,“ povedala riaditeľka Dobrého trhu Barbara Zavarská. Dobrý trh priniesol v tlačenom programe aj unikátnu mapu komunity cez príbehy významných osobností, ktorí v tejto štvrti v minulosti žili. Boli medzi nimi napríklad aj štúrovci. Združenie Punkt sa tento rok rozhodlo vďaka podpore Nadácie VÚB, ktorá je dlhodobým partnerom Dobrého trhu, miestne komunity lepšie preskúmať aj cez jednoduchý prieskum medzi susedmi a návštevníkmi. Stačilo sformulovať vlastnú odpoveď na otázku, čo pre nich znamená slovo komunita a vyjadriť to verejne odkazom na špeciálnej stene. „Každý z nás potrebuje niekam patriť a je dobré mať sformulovanú odpoveď na otázku, čo a kto je moja komunita. Sme radi, že sme získali opäť množstvo originálnych odkazov a že sme mohli byť naším dielom podpory opäť súčasťou priateľskej atmosféry, ktorú Dobrý trh priniesol do bratislavských ulíc,“ hovorí Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB.

dobrytrh002.jpg

Foto: 
Dobry trh

Hneď po sebe upratali

Špecialitou Dobrého trhu je koncepcia nakladania s odpadom. Na tejto akcii je zákaz používania plastových riadov, pohárov a príborov. Odpad sa poctivo triedil na pripravených recyklačných staniciach. ,,Vďaka tomu sme zredukovali množstvo nášho komunálneho odpadu na menej ako 10 percent”, hodnotí Barbara Zavarská.

dobrytrh003.jpg

Foto: 
Dobry trh

dobrytrh004.jpg

Foto: 
Dobry trh

dobrytrh006.jpg

Foto: 
Dobry trh

dobrytrh007.jpg

Foto: 
Dobry trh

dobrytrh008.jpg

Foto: 
Dobry trh

dobrytrh009.jpg

Foto: 
Dobry trh

dobrytrh010.jpg

Foto: 
Dobry trh

dobrytrh011.jpg

Foto: 
Dobry trh

dobrytrh012.jpg

Foto: 
Dobry trh

- - Inzercia - -