Dnes je streda, 19.jún 2019, meniny má: Alfréd
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislava dostane o rok nový mestský bulvár

september 19, 2018 - 10:58
Hlavné mesto SR Bratislava spolu s investorom HB Reavis pokračuje v revitalizácii ulice Mlynské nivy, ktorú postupne mení na nový elegantný bratislavský bulvár. Bratislava tak o rok dostane vynovenú ulicu a oblasť Nivy s kompletne obnovenou dopravnou a technickou infraštruktúrou nad aj pod jej povrchom. Rok po dokončení ulice Mlynské nivy dostanú Bratislavčania aj kompletne novú autobusovú Stanicu Nivy, ktorá svojim charakterom bude pripomínať skôr letiskový terminál.

Včera sa uskutočnil kontrolný deň za účasti primátora hl. mesta Bratislava Iva Nesrovnala, ktorý sa spolu so zástupcami spoločnosti HB Reavis a Dopravného podniku Bratislava pozrel na aktuálny stav prebiehajúcich prác a dopravy.

"Bratislava sa búrlivo rozvíja, mesto sa mení k lepšiemu. Mesto revitalizuje verejné priestranstvá, parky, nové komunikácie, promenády. Miesto, ktoré sa rýchlo mení a rozvíja sú aj  Mlynské nivy. Som rád, že práce idú podľa plánu a časového harmonogramu, takže na kompletne novú ulicu sa Bratislavčania môžu tešiť na jeseň 2019, novú autobusovú stanicu Nivy budeme môcť využívať o rok neskôr, teda v roku 2020. Rekonštrukcia Mlynských nív je jedna z najväčších a najkomplexnejších v Bratislave, kde obnovujeme najväčšiu dopravnú tepnu v meste s celou infraštruktúrou. Mlynské nivy sa už teraz pomaly menia na moderný mestský bulvár a nový dopravný uzol. Je to príklad veľmi dobrej spolupráce mesta a investora. Inšpirovať by sa mohli aj štátni manažéri železníc, tým ako rýchlo sa dajú veci robiť a konečne pohnúť s prestavbou hlavnej stanice,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Obnova ulice sa aktuálne nachádza v prvej fáze, ktorá sa  začala v máji tohto roka a potrvá do jesene za plnej prevádzky automobilovej a autobusovej dopravy. Investor HB Reavis počas nej zrekonštruuje južnú časť ulice: “Od mája sme sa pustili do obnovy infraštruktúry na južnej strane ulice Mlynské nivy, kde obnovujeme verejný vodovod, plynovod, rozvody vysokého napätia, optické káble, káble verejného osvetlenia a samotnú cestnú komunikáciu. Prednedávnom sme pristúpili k budovaniu podzemného kruhového objazdu a máme za sebou prípravné práce k výmene sútokovej komory pod Križovatkou Mlynské nivy – Karadžičova,” prezradil Jakub Gossányi, Head of Development HB Reavis Slovakia.

Koncom jesene investor pristúpi k druhej fáze rekonštrukcie, ktorá bude prebiehať na severnej časti ulice. "Predmetom rekonštrukcie budú aj naďalej najmä inžinierske, dopravné, líniové a vodné stavby. Celkovo sa počas nej dotkneme približne 95 stavebných objektov, medzi nimi aj niekoľko sto rokov starej kanalizácie ešte z čias Márie Terézie. Takto o rok na jeseň odovzdáme mestu kompletne nový bulvár Mlynské nivy aj s celkovo revitalizovaným okolím,” dodal Gossányi.

Na ulici po rekonštrukcii pribudne v každom smere jeden jazdný pruh, prvý podzemný kruhový objazd na Slovensku, a aj bezpečné priechody pre chodcov, cyklotrasy, zastávky a nové chodníky aj zeleň. Na bulvári bude vyše 150 stromov.

- - Inzercia - -