Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Víťazky FEMME FATALE po premiére na móle BMD: Na ten deň budeme dlho spomínať!

september 28, 2018 - 16:14
Počas celého leta prebiehala na ŽenskomWebe súťaž o FEMME FATALE tohto leta, ktorá dala možnosť dvom dievčatám nazrieť na Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz úplne inak - z pohľadu modelky. Dievčatá si mali možnosť užiť VIP starostlivosť, líčenie a česanie profesionálmi a na vlastnej koži okúsili rolu modelky na najprestížnejšej módnej udalosti Slovenska. Aké majú pocity po svojom veľkom dni?

Víťazkami súťaže FEMME FATALE tohto leta sa stali 21-ročná Frederika Šáchová a 20-ročná Simona Kupčeková, ktoré mali z účasti na Bratislavských módnych dňoch nesmiernu radosť.

Dievčatá, predvádzali ste už niekedy, alebo to bola vaša prvá skúsenosť?

Frederika: Nie, toto bola moja prvá skúsenosť, ale vždy som si to chcela vyskúšať.

Simona: Nie, predtým som nikdy nemala možnosť predvádzať ako modelka, takže Bratislavské módne dni boli pre mňa prvá veľká skúsenosť. Ale na módnych prehliadkach som už bola viackrát, vždy ale iba ako hosť.

Zľava Simonka, Frederika

si_a_fre.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Čo vás viedlo k tomu zapojiť sa do našej súťaže na ŽenskomWebe?

Frederika: Už odmalička som snívala o tom, že sa raz budem venovať modelingu. Keď som objavila súťaž na ŽenskomWebe a dostala príležitosť zapojiť sa, tak som neváhala a poslala súťažný formulár. Kedže som sa zapojila pár dni pred skončením, ani som nedúfala, že by sa to mohlo podariť ale nakoniec to vyšlo a ja som sa veľmi tešila.

Simona: K zapojeniu do vašej súťaže ma viedlo hlavne to, že ako malá som vždy snívala prejsť sa po móle a teda bol to vždy jeden z mojich malých/veľkých snov. A keď som sa dozvedela, že takú možnosť ponúkate, povedala som si, že nič tým nemôžem stratiť a jednoducho som sa prihlásila. Som totiž jeden z ľudí, ktorý sa snaží ísť si za svojimi snami a cieľmi, a preto som v tom videla jedinečnú príležitosť, ktorá buď vyjde alebo nie...A vyšla!

Ako ste si užili prehliadkový večer?

Frederika: Celý večer som si užila naplno. Takáto príležitosť sa mi nenastkytne každý deň, takže som si vychutnávala každý moment. Spoznala som veľa novýh ľudí, za čo som nesierne vďačná. Líčenie a česanie boli pre mňa príjemné záležitosti, veď kto nemá rád, keď sa oňho niekto stará. Zároveň som mala možnosť vyskúšať si ake to je a zistila som, že to nieje také jednoduché, ako to mnohokrát vyzerá z podľadu diváka.

f1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď
Simona: Celý deň bol úprimne nezabudnuteľný. Keďže sa mi splnil sen, užívala som si každú jednu sekundu. Dokonca som ani nemala trému pred samotným začiatkom prehliadky, ako som si myslela. Proste som vyšla na mólo a snažila sa naplno vychutnať ten moment, o ktorom som tak dlho snívala. A bolo to perfektné! Čo sa týka tímu vizážistiek a hairstylingu, baby boli veľmi priateľské a milé. Páčilo sa mi, že som si aj vďaka tejto príležitosti vyskúšala styling, ktorý by som normálne nemala možnosť kde "odprezentovať", hovorím hlavne o makeupe, takže svojím spôsobom som sa cítila inak a bol to naozaj dobrý pocit. A ostatné modelky boli tiež zlaté. Na začiatku som sa všeobecne bála, ale potom v backstage uvoľnili atmosféru a už som sa len tešila na večer.

ff004.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Aký model ste predvádzali a ako ste sa v ňom cítili?

Frederika: Predvádzala som modely od Moniky Pšenicovej a Jaroslavy Wurl Kocanovej. Oba modely boli veľmi pohodlné a ich dizajn sa mi veľmi páčil. Neváhala by som si ich obliecť kedykoľvek.

Simona: Predvádzala som modrý overal od Moniky Pšenicovej a šaty od Jaroslavy Wurll Kocanovej. Obidva modely sa mi veľmi páčili a cítila som sa v nich naozaj pohodlne. Osobne ste ma veľmi potešili, keď ste ma nechali predvádzať na prehliadke nových tvárí módnej scény s témou folklór, lebo ja mám už od malička k folklóru veľmi blízko, takže to bola svojím spôsobom aj taká moja srdcová záležitosť. A modrotlač mám obzvlášť rada, takže na model od Moniky nemôžem povedať jediné zlé slovo. Páčil sa mi aj kombináciou látok. A šaty od Jaroslavy Wurll Kocanovej boli tiež krásne, ručne vyšívané, čierne, veľmi pohodlné a hlavne podľa mňa vhodné aj na bežné nosenie. Takže som sa úprimne tešila z obidvoch modelov, ktoré som mala možnosť predvádzať. Myslím, že zvýraznili to, čo mali a zase naopak skryli moje drobné nedostatky. A aj ten pocit, že mám na sebe niečo od módnych návrhárov bol krásny...

Mali ste pred prehliadkou strach?

Frederika: Nakoľko som veľký trémista, myslela som si, že akonáhle prehliadka začne tak sa mi rozklepú kolená a po móle ani neprejdem, ale na moje veľké prekvapenie neprišla žiadna tréma ani strach. Cítila som sa prirodzene akoby som to robila každý deň.

Simona: Ako som už spomenula, na začiatku bol určite istý strach a hlavne rešpekt, lebo som nechcela sklamať seba ani vás, keďže som dostala takú príležitosť. Myslela som si, že budem mať celkom veľkú trému pred samotnou prehliadkou, ale keď som už vyšla na mólo, snažila som sa nevnímať hostí, fotografov a vlastne milión očí, ktoré sa v tú chvíľu pozerali iba na mňa...proste som išla a užila si to, ako som len vedela. Jediné z čoho som mala strach boli lodičky. Konkrétne, aby som sa v nich nepotkla alebo nedajbože nespadla na zem. To je snáď nočná mora pre každého, keď viete, že na vás ľudia uprene hľadia. Síce som nespadla, ale lodička sa mi vyzula čiastočne aj tak. Rýchlo som si ju ale obula späť a dúfala som, že si to nikto nevšimne... :)

simonkaa.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Prihlásili by ste sa do súťaže znova?

Frederika: Určité áno. Bol to krásny zážitok na ktorý budem určite ešte dlho spomínať. Ďakujem vám, že som to mohla zažiť.

Simona: Určite by som sa prihlásila znova a potom ešte tak 50krát... :). Naozaj nemôžem povedať na túto skúsenosť nič zlé, dokonca sa mi to zapáčilo. Neviem ale, či by som mala skutočne šancu preraziť ako profesionálna modelka, to závisí od veľa faktorov a predpokladov, ale ak by sa naskytla takáto príležitosť znova, určite by som ju neodmietla a aspoň by som znovu zažila ten nezabudnuteľný pocit tej chvíle a celých BMD, ktorých som mohla byť aj ja prvýkrát (a dúfam, že nie posledný) súčasťou.

A prehliadkou sme neskončili! Na víťazky súťaže ešte čaká fotenie módneho editoriálu pre ŽenskýWeb.sk!

- - Inzercia - -