Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Nenechajte si ujsť festival umenia Biela noc 2018

september 28, 2018 - 17:05
Aj tento rok sa koná najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku, ktorý vznikol z medzinárodného projektu. Bratislava bude tento víkend zaplnená rôznymi elektroinštaláciami, koncertmi, filmami, rozličnými divadelnými predstaveniami, tancom, literatúrou a mnoho ďalším. Miesta bežne neprístupné budú otvorené pre verejnosť, a aby ste si vychutnali naozaj všetko, k dispozícii bude festivalová mapa mesta.

Už tento víkend sa bude konať jeden z najúspešnejších festivalov umenia na Slovensku. Niektoré atrakcie či oku lahodiace elektroinštalácie budú vystavené celý víkend, iné nie. 
Navštevníci budú mať taktiež možnosť zakúpiť si BN Pass, s ktorým budú mať prístup k inštaláciám, ktoré sa nachádzajú v interiéri.
Kúpou BN Passu podporia ďalší ročník tejto akcie, ktorá podporuje mladých umelcov, kultúrny turizmus, zviditeľňuje nepoznané miesta a podporuje aj participačné umelecké a sociálne projekty pre sociálne alebo zdravotne znevýhodnené skupiny ľudí.

Na mape budú vyznačené aj odporúčané festivalové trasy, sprievodné programy a iné galérie, ktoré budú otvorené verejnosti. Na stanoviskách sa budú nachádzať doborovoľníci, ktorí budú informovať o jednotlivých umeleckých dielach.

bielnoc003.jpg

Foto: 
Facebook

bielnoc002.jpg

Foto: 
Facebook

Zmeny v doprave

Počas sobotnňajšieho večera budú nasadené kapacitnejšie vozidlá niektorých liniek MHD. Taktiež bude posilnená doprava nočných spojov.
Treba rátať aj s uzavretím niektorých mestských komunikácii.

Viac sa doziete na oficiálnej stránke mestskej hromadnej dopravy.

- - Inzercia - -