Dnes je piatok, 05.jún 2020, meniny má: Laura
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Smart urban lavičky - tie nájdete len v Bratislave!

september 28, 2018 - 17:23
V Bratislave pribudli ďalšie Steora lavičky, no tento krát sú vylepšené. Majú funkciu ako je napríklad vyhrievanie či poskytovanie wifi siete. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa osobne stretol s tvorcom týchto smart lavičiek Ivanom Mrvošom z Chorvátska, s konateľom spoločnosti POWER MODE a zástupcom spoločnosti GF Concept, ktorá ich pre mesto zakúpila, darovala a zabezpečí aj ich technickú prevádzku.

„Som rád, že Bratislava zavádza smart technológie nielen v MHD, ale aj v iných oblastiach, čo približuje naše mesto k smart city. Na nových smart lavičkách si  nielen posedíte, ale si na nich môžete dobiť mobil alebo pripojiť sa na bezplatnú wifi sieť. V chladnejších mesiacoch mnohí ocenia aj ich funkciu vyhrievania. Verím, že nové smart lavičky budú príjemným spestrením na verejných priestranstvách v meste a prinesú osoh aj pre návštevníkov a obyvateľov Bratislavy,“ uviedol primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

lavicky002.jpg

Foto: 
Bratislava.sk

V Bratislave sa momentálne nachádza 13 smart lavičiek typu Standard, ktoré fungujú na slnečné konektory a 15 unikátnych nových lavičiek Steora Urban+, ktoré sú hybridné, napojené na elektrinu a dobíjajú sa cez slnečné konektory. Oproti typu Standard majú navyše bočné LED informačné panely, vyhrievané sedenie a vbudovanú kameru na mapovane pohybu ľudí a navyše sú opatrené predelovým sedením.

Lavičky sú umiestnené v centre, na vybraných zastávkach MHD (na Panónskej, pri Auparku, na Staromestskej, na Kapucínskej, na Obchodnej, na Radlinského pri Blumentáli, na Nám. SNP, na Šafárikovom nám., na Mostovej ul., na Karadžičovej, pri Zimnom štadióne o. nepelu, pred Prezidentským palácom na Hodžovom nám., čoskoro pribudne lavička aj na Farského v Petržalke)

- - Inzercia - -