Dnes je piatok, 22.marec 2019, meniny má: Beňadik
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavská integrovaná doprava pripravila pre cestujúcich mobilnú aplikáciu

október 02, 2018 - 13:46
Bratislavská integrovaná doprava (BID) pripravila pre cestujúcich v Bratislavskom kraji mobilnú aplikáciu, ktorá ponúka ľuďom všetko potrebné pre cestovanie.

Novinárom ju počas tlačovej konferencie predstavila generálna riaditeľka BID Zuzana Horčíková s tým, že aplikácia spája nákup cestovných lístkov, vyhľadávanie kombinácií spojení a cestovné poriadky všetkých liniek v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji. Cestujúci aplikáciu IDS BK nájdu zadarmo na stiahnutie pre operačné systémy Android aj iOS.

Pre využitie mobilnej aplikácie je potrebné sa v aplikácii najprv zaregistrovať a vytvoriť si vlastný profil. V profile v mobilnej aplikácii IDS BK si užívateľ môže dobiť kredit. Cestovné lístky si následne môžu cestujúci kúpiť buď z kreditu, alebo aj použitím platobnej karty VISA, Mastercard či Maestro. Aplikáciu môžu využívať aj zahraniční turisti, je pripravená v anglickej aj v nemeckej verzii. Prostredníctvom aplikácie budú môcť cestujúci zasielať aj otázky a podnety týkajúce sa dopravy či mobilnej aplikácie.

V cestovaní verejnou dopravou v bratislavskom regióne nastupuje nový trend, ktorý odzrkadľuje štandardy integrovaných systémov v zahraničí. Nielen historická zmena prinášajúca nadväzné autobusy a vlaky či nosnú vlakovú dopravu, ale aj moderná mobilná aplikácia potvrdzujú kvalitu cestovania po novom. Mobilnú aplikáciu IDS BK budeme inovovať a aktualizovať jej funkcie podľa potrieb cestujúcich a zmien v doprave,“ uviedla ďalej Horčíková.

Podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraja Drobu sú dopravné aplikácie vo svete absolútnou samozrejmosťou. “V jednej aplikácii tak užívatelia nájdu nielen svoj spoj, ale rovno si môžu kúpiť lístok. Primárnou cieľovou skupinou sú mladí ľudia, či už pracujúci alebo dochádzajúci do škôl,“ povedal na tlačovej konferencii Droba.

- - Inzercia - -