Dnes je nedeľa, 31.máj 2020, meniny má: Petrana, Petronela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Primátor sa prihovára: Začínal som u smetiarov. A som na to hrdý!

október 12, 2018 - 16:37
Tomu sa hovorí – začať od podlahy. Presne tam odštartoval svoju profesionálnu cestu Ivo Nesrovnal, ktorý je dnes prvý mužom Bratislavy!

„Áno, zametal som zastávky, vyhadzoval smeti, čistil ulice,“ opisuje Ivo Nesrovnal svoju skúsenosť z práce pre Technické služby mesta Bratislava, kde sa zamestnal počas vysokej školy. V jeho prípade však nešlo o splnenie si detského smetiarskeho sna. V tom čase už  dávno sníval iné.  „Hoci som sa tak ako všetci od detstva drvil ruštinu, a nemčina bola pre mňa ako pre Bratislavčana prirodzená, na vysokej škole mi došlo, že ani to mi nebude stačiť a chcem vedieť aj po anglicky. Našiel som si teda brigádu v Technických službách a peniaze som si odkladal na súkromnú učiteľku angličtiny,“ vracia sa o nejaké to desaťročie do minulosti hlava mesta a usmeje sa, že je tak chodiaci dôkazom príslovia, čo sa v mladosti naučíš, na starosť akoby si našiel.

Keď totiž po revolúcii prišla ponuka z Ministerstva zahraničných vecí USA, ktoré v Bratislave hľadalo študentov do programu jednej z amerických univerzít pre východnú Európu, bol na to mladý bratislavský právnik jednak pripravený viac ako ostatní, vďaka čomu ročné štipendium aj získal. Navyše, keď sa ako novozvolený primátor ujal funkcie, mohol práve upratovaním zanedbaných miest hlavného mesta začať. „Čistota verejných priestorov totiž vždy musí byť jednou z tých najhlavnejších priorít samosprávy. Hovorí za mesto a o mesto ako prvá. A vystavuje mu vizitku.“

- - Inzercia - -