Dnes je streda, 27.marec 2019, meniny má: Alena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Cestujúci zbystrite pozornosť! Niektoré zastávky v meste premiestnili ďalej

október 17, 2018 - 16:43
Pre opravu zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD) v hlavnom meste SR Bratislave niektoré premiestnili ďalej. Ktorých zastávok sa to týka?

 V Petržalke obojsmerne opravujú zastávky Romanova i Námestie hraničiarov, v Dúbravke je to zastávka Pri kríži, ktorú tiež obojsmerne obnovujú. 

Petržalčanov sa týka premiestnenie zastávok Romanova. Zastávka v smere na Markovu/Bradáčovu je približne 100 metrov pred svojou stálou polohou. V opačnom smere, zastávka v smere na Hrobákovu, je približne 65 metrov za svojou stálou polohou. DPB uvádza, že predpokladaný termín ukončenia opravy je 18. november. Obyvateľov najväčšej bratislavskej metskej časti sa týka aj oprava zastávok Námestie hraničiarov. Zastávka v smere na Hrobákovu je približne 65 metrov pred svojou stálu polohou. Druhá zastávka v smere na Jungmannovu je približne 150 metrov za svojou stálou polohou. Aj v tomto prípade naplánovali termín ukončenia na 18. november.

Zastávky dopravný podnik opravuje aj v Dúbravke. Konkrétne sa obnova týka zastávky Pri kríži v oboch smeroch a liniek č. 20, 23, 26, 27, 84, 123 a N21. V smere na Agátovú stoja autobusy približne 30 metrov za svojou stálu polohou. V smere na OD Saratov ju premiestnili približne 60 metrov pred svoju stálu polohu. Aj tieto práce chce DPB stihnúť do 18. novembra.

V smere do Ružinova obnovujú zastávku Majerská, zastávku premiestnili približne o 180 metrov za svoju stálu polohu. Predpokladaný termín ukončenia opravy komunikácie je 15. november. Do 7. novembra chcú v Petržalke opraviť aj zastávku Lúky V v smere na Vyšehradskú. Pôvodnú zastávku premiestnili približne o 30 metrov za svoju stálu polohu.

Dopravný podnik Bratislava tiež uvádza, že od pondelka 22. októbra približne od 8:00 budú opravovať povrch cesty Istrijská v úseku medzi križovatkami s Vápencovou a Novoveskou ulicou obojsmerne. Zastávku Novoveská v smere do mesta počas prác v priľahlom jazdnom pruhu zrušia. Linka č. 21 obslúži namiesto zrušenej zastávky zastávku Uhrovecká. Zastávka Novoveská v smere do Volkswagenu bude počas prác v priľahlom jazdnom pruhu približne 145 metrov pred svojou stálou polohou. Predpokladaný termín ukončenia je 4. november.

- - Inzercia - -