Dnes je piatok, 29.máj 2020, meniny má: Vilma
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zásadné zmeny v zimnej údržbe chodníkov: Petržalke pribudne do správy približne 51 km!

október 22, 2018 - 14:51
Bratislavské mestské časti čakajú zásadné zmeny v zimnej údržbe chodníkov a mestských komunikácií. Dôvodom je novela zákona, ktorá vstúpila do platnosti v máji 2018,

Novela spôsobila, že samosprávy musia po novom zimnú údržbu zabezpečovať aj na chodníkoch a cestách na verejnom priestranstve pred súkromnými domami a prevádzkami. 

O tie sa doposiaľ starali vlastníci nehnuteľností, čo predstavuje rapídny nárast rozsahu prác. Konkrétne v najväčšej bratislavskej mestskej časti Petržalke pribudne do správy približne 51 km chodníkov, čo bude Petržalku stáť približne 84-tisíc eur. „Či táto suma bude konečná, bude závisieť od toho, koľko reálnych výjazdov sa uskutoční a aké množstvo posypového materiálu sa minie,“ informovala agentúru SITA Mária Halašková z tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu.

Nový zákon platí od 20. mája tohto roka. „Finančné prostriedky na tieto činnosti neboli zahrnuté v rozpočte, preto bude mestská časť Bratislava-Petržalka robiť zimnú údržbu v okolí bytových domov prednostne na chodníkoch, ktoré vedú k ich hlavným vchodom,“ spomenula Halašková. „Keď nasneží, bude bezpečnejšie používať hlavné vchody a nie tie zo zadných strán bytových domov,“ pripomenula. Čo sa týka terás k bytovým domom a prístupu na ne, zimnú službu bude Petržalka zabezpečovať len na tých, ktoré má vo svojej správe.

- - Inzercia - -