Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Návšteva francúzskeho prezidenta Macrona obmedzení aj mestskú hromadnú dopravu

október 25, 2018 - 16:19
Pre návštevu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v hlavnom meste SR Bratislave čakajú v piatok dopravné obmedzenia aj mestskú hromadnú dopravu.

,,Dopravný podnik Bratislava bude mať v teréne posilnené hliadky dispečingu, ktorý na pokyny polície buď skráti, alebo odkloní linky MHD podľa aktuálnej situácie," uviedla hovorkyňa dopravného podniku Adriana Volfová. O zmenách na linkách MHD budú informovať aj elektronické infotabule na dotknutých trasách a informácie o dopravných obmedzeniach môžu Bratislavčania nájsť na webovej stránke aj sociálnej sieti Dopravného podniku Bratislava.

Obmedzenia sa týkajú hlavne širšieho centra Bratislavy, ale aj príjazdových ciest. Od 11:00 budú obmedzenia v premávke pri presune delegácie z bratislavského letiska. Uzatvorený bude diaľničný obchvat D1, a to od Zlatých pieskov po Most SNP, ďalej sa obmedzenia dotknú Einsteinovej a Staromestskej ulice aj Hodžovho námestia. Tieto obmedzenia budú trvať približne do 11:30. Približne od 12:15 do 12:45 bude uzatvorené Hodžovo námestie a Palisády v oboch smeroch v úseku po Bratislavský hrad.

V čase zhruba od 14:15 do 14:45 budú opäť uzatvorené Palisády, Hodžovo nám. Suché mýto, Nám. SNP, Špitálska, Štúrova a Jesenského ulica. Od 17:00 do 17:30 budú uzatvorené Uršulínska ulica, Nám. SNP, Suché mýto, Hodžovo námestie, Staromestská ulica, Most SNP, Eisteinova ulica a diaľničný obchvat v smere na Trnavu.

,,Vodičov, ktorí plánujú na príchod do Bratislavy využiť diaľnicu D1 žiadame, aby tak spravili najneskôr do 10:00, následne vodičom odporúčame využitie diaľnice po 12:00. V popoludňajších hodinách žiadame vodičov, ktorí budú chcieť na opustenie Bratislavy využiť diaľnicu D1, aby tak spravili v čase najneskôr do 16:00, následne vodičom odporúčame využitie diaľnice až po 18:00," píše sa v správe od polície.

- - Inzercia - -