Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Cirkus Scapin: Nová premiéra v MDPOH

október 26, 2018 - 16:46
Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava vstúpilo v septembri do 10. divadelnej sezóny. Hneď v októbri si pre svojich divákov pripravilo darček v podobe novej divadelnej inscenácie.

V roku 1671 napísal francúzsky komédiograf hru Scapinove šibalstvá. Príbeh o dvoch mladíkoch, ktorí sa oženia bez súhlasu svojich rodičov, inšpiroval režiséra Romana Poláka k výraznej aktualizácii textu a na javisko MDPOH v jeho réžii prichádza inscenácia Cirkus Scapin. Synovia Oktáv (David Hartl) a Leander (Daniel Žulčák) sa obávajú nielen hnevu svojich otcov Arganta (Martin Nahálka) a Géronta (Juraj Loj), no najmä vydedenia. A tak vyhľadajú pomoc u prešibaného kamaráta Scapina (Martin Šalacha), ktorý im sľubuje pomoc. „Scapin manipuluje a klame, aby pomohol. Má rád život a rád sa zabáva. Všetko vníma ako dobrodružstvo a užíva si svoje intrigy a podvody, na ktoré zneužíva ľudskú hlúposť a slabosť,“ hovorí o svojej postave Martin Šalacha.

Dvom zaľúbeným priateľom sekunduje Silvester v podaní Jakuba Kuku. No a nechýbajú ani ženský element v podobe postáv Hyacinty (Lucia Kmeťová) a Zerbinetty (Dominika Žiaranová). Čo sa stane, ak sa dielom zo 17. storočia inšpiruje súčasný režisér Roman Polák? Vznikne komédia plná vtipných výrokov, vášní, temperamentu, akrobacie, hudby a nebudú chýbať ani bublifuky či chodúle. „Scapin je v tejto hre akýsi vybavovač, ktorý všetko vybaví. So šarmom, s humorom, s iróniou. Takých vybavovačov vidíme aj v dnešnom svete. Zdalo sa mi to v niečom príbuzné a univerzálne. Snažil som sa o to, o čo išlo vždy aj Molièrovi alebo iným klasikom. Reagovali na dobu, v ktorej žili,“ hovorí o svojom výklade hry režisér Roman Polák. „Bude to farebná inscenácia prepletená akrobaciou a cirkusovými prvkami,“ dodáva Martin Šalacha.

Cirkus Scapin ponúkne celú škálu vtipných situácií a humoru, nech sa páčiť, vstúpte! Premiéru predstavenia sa uskutoční 26.10. o 19.00 h v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava.

Viac informácií na www.mdpoh.sk

- - Inzercia - -