Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Na Gessayovej ulici obnovia ďalšie detské ihrisko

október 29, 2018 - 17:18
Na Gessayovej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka obnovia ďalšie detské ihrisko. Na tejto ulici pribudlo nové workoutové ihrisko, ktoré robil Generálny investor Bratislavy.

V súčasnosti samospráva chystá revitalizovať detské ihriská na Gessayovej 22 a 19 a tento priestor chcú premeniť na multifunkčnú športovú a voľnočasovú zónu pre dospelých, deti a mládež. Informovala o tom Mária Halašková z tlačového oddelenia petržalského úradu.

V lete mestská časť už jedno ihrisko na Gessayovej ulici vynovila, je to multifunkčné ihrisko v areáli ZŠ Gessayova 2. Projekt tvorila aj výmena umelého trávnika, ktorý osadili v roku 2010. Rekonštrukcia ihriska zahŕňala vyčistenie trávnika a doplnenie jeho chýbajúcich častí. Priestor tiež vyčistili a doplnili piesok. Doplnili tiež diely mantinelu a poškodené kusy vymenili za nové. Práce vyšli na 12 350 eur, ihrisko odovzdali do užívania v auguste tohto roku.

Z dotácie z Úradu vlády SR obnoví samospráva ďalšie detské ihrisko vo svojej správe. Pôvodné ihrisko na Gessayovej 22 vybudovali v roku 1978 a obnovili ho v roku 2008. Ihrisko bude mať gumenú dopadovú plochu a nové prvky na hranie a cvičenie. Na existujúcu betónovú plochu inštalujú fitnes streetworkoutovú zostavu a hojdačku. Celkové náklady budú podľa Halaškovej 14 400 eur. „Ďalšie ihrisko na Gessayovej 19, ktoré patrí do správy ministerstva práce, takisto obnovia. V spolupráci s mestskou časťou bude na ihrisku hasičské auto, opravená šmykľavka a inštalovaný bezpečnostný sedák na hojdačku,“ ukončila Halašková.

- - Inzercia - -