Dnes je pondelok, 17.február 2020, meniny má: Miloslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vianoce sa v Petržalke začnú koncom novembra

november 24, 2018 - 15:52
Vianoce a vianočný program sa v bratislavskej mestskej časti Petržalka začnú v utorok 27. novembra postavením vianočného stromčeka a jeho zdobením.

Ako informovala Katarína Mrázová z tlačového oddelenia petržalského úradu, pokračovať budú v piatok 30. novembra otvorením vianočných trhov. Trvať budú do 19. decembra, pripravených bude desať stánkov s občerstvením a dva stánky s vianočným, tovarom.

Trhy budú otvorené v pondelok až piatok od 11:00 do 21:00 a počas víkendu od 09:00 do 21:00. V programe vianočných trhov nebude chýbať divadlo, vianočné koledy, mladí vinšovníci ani vianočné stretnutie generácií. V stretnutí sa predstaví detský folklórny súbor Hájenka so seniorským speváckym zborom Melódia. V Petržalke v piatok 30. novembra organizujú aj Mikulášsku kvapku krvi, ktorá bude v dennom centre na Osuského ulici od 08:00 do 11:00.

Počas vianočného programu v Petržalke si na svoje prídu aj milovníci hudby a divadla, pre ktorých je pripravený koncert skupiny Fragile, predstavenia folklórnych súborov i komorné koncerty. Pripravujú aj kabaret Milana Markoviča Niekto príde, tentoraz s hosťom Róbertom Bezákom.

Mikuláš aj so svojím pomocníkom čertom zavítajú do Petržalky 6. decembra o 15:30. Svoju petržalskú púť odštartujú na Ovsištskom námestí, odtiaľ pôjdu ulicami Petržalky a o 17:00 sa s deťmi stretnú na Námestí Republiky. Tam budú program, divadielko a hudba. Mikuláš navštívi nielen deti, ktoré ho prídu pozdraviť do ulíc, ale aj tie v materských a základných školách, sociálnych zariadeniach či v nemocnici.

- - Inzercia - -