Dnes je nedeľa, 31.máj 2020, meniny má: Petrana, Petronela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Silvester bez úrazov

január 02, 2019 - 19:13
Silvestrovské oslavy v našom meste sa zaobišli bez vážnejších úrazov, či incidentov. A hoci je už po najväčšej zábave, zimné radovánky pokračujú. Napríklad aj korčuľovaním na umelých ľadových plochách, ktoré využívajú korčuliari všetkých vekových kategórií.

Rozlúčka so starým rokom a vítanie toho nového v centre hlavného mesta prebehla bez rušivých momentov. Službukonajúci mestskí policajti síce riešili niekoľko prípadov obťažovania ľudí zo strany neprispôsobivých občanov, tieto ale dobrú náladu zábavychtivých ľuďom nepokazili.

      V dobrom budú na silvestrovskú noc spomínať aj dvaja Bratislavčania. Tí sa už možno aj rozlúčili so svojimi mobilnými telefónmi, ktoré v centre mesta stratili. Dlho bez spojenia so svetom ale nezostali. Prístroje našli mestskí policajti, ktorí ich vzápätí pôvodným majiteľom aj odovzdali.

      Ani tohtoročná zábava pod holým nebom sa nezaobišla bez rôznych poranení. Po telefonáte z mestskej polície zasahovali pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci na Hviezdoslavovom námestí. Ich pomoc potreboval 30-ročný cudzinec s poraneniami hlavy.   

      Pokiaľ ide o používanie zábavnej pyrotechniky, jej zákaz na území hlavného mesta aj počas uplynulej noci mnohí ľudia ignorovali. Mestskí policajti v rámci celého mesta preverovali 122 takýchto oznamov. Najviac hlásení o jej používaní prijali operační pracovníci  mestskej polície z okresu Bratislava 2. Pokuta za používanie zábavnej pyrotechniky je až 33 eur. Táto silvestrujúcim môže znepríjemniť posledný deň v roku a túto policajné hliadky neváhajú uložiť za nedodržanie všeobecne záväzného nariadenia v hlavnom meste

20190102_105607.jpg

Klzisko
Foto: 
Ivan Medveď

20190102_105839.jpg

Klzisko
Foto: 
Ivan Medveď

- - Inzercia - -