Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hlavná stanica dostane pred majstrovstvami malé skrášlenie

január 20, 2019 - 15:21
Na Hlavnej stanici má podľa ŽSR pribudnúť nové svetelné označenie stanice (hlavný nápis), štyri nové pokladnice v čakárni, nové graficky atraktívne "polepy" na sklenených plochách, nový grafický orientačný systém, či na druhom podlaží budovy osadenie sadrokartónu medzi reštauráciou a čakárňou. Zároveň sa má realizovať čistenie a výmena svietidiel a odstrániť sa má aj vizuálny smog. ŽSR sľubujú hĺbkové čistenie podláh, obkladov, schodísk, podchodov i zábradlí.

V decembri 2018 bola nariadením nového generálneho riaditeľa ŽSR Juraja Tkáča schválená pracovná skupina, zriadená za účelom návrhu komplexného a dlhodobého riešenia pre rozvoj a modernizáciu Hlavnej stanice. Pracovná skupina má za cieľ navrhnúť aj čiastkové zmeny stanice v súvislosti s májovými majstrovstvami.  So zástupcami ŽSR a ministerstva dopravy sa v najbližších dňoch plánuje stretnúť primátor Bratislavy Matúš Vallo. "V jeho záujme bude rozprávať sa nielen o kozmetickej úprave Hlavnej stanice," podotklo mesto.

Vallo totiž nepovažuje za riešenie "rôzne potemkinovské úpravy" pred majstrovstvami sveta, ktoré podľa jeho slov načas spravia z Hlavnej stanice menšiu hanbu. Za vyriešenie problému považuje len komplexnú rekonštrukciu celej stanice aj predstaničného námestia otvorenou architektonickou súťažou. "Bratislavčania si nezaslúžia len stanicu, za ktorú sa budú menej hanbiť, ale stanicu, na ktorú budú môcť byť aj hrdí. Na tomto som pripravený aj s ministrom dopravy, aj so ŽSR spolupracovať," deklaruje primátor.

Zdroj TASR

- - Inzercia - -