Dnes je sobota, 30.máj 2020, meniny má: Ferdinand
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Známa česká návrhárka vytvorila jedinečnú kolekciu kožených modelov

apríl 05, 2019 - 08:00
Jedna z najúspešnejších českých módnych návrhárok, Ivana Mentlová, navrhla limitovanú kolekciu koženého oblečenia, ktorá je dostupná aj na Slovensku.

Spojenie dvoch známych mien

Korene tradičnej československej značky Kara siahajú až do roku 1948. Zameriava sa na výrobu a predaj dámskej i pánskej konfekcie z pravej kože a kožušín, koženú galantériu a doplnky. Kladie zásadný dôraz na detail a prémiovú kvalitu použitých materiálov. Kožené modely sú síce drahším kúskom, no majú samé výhody. Predovšetkým dlhú životnosť, s čím súvisí aj ich odolnosť voči poškodeniu.

Ivana Mentlová je úspešná česká módna návrhárka, známa svojím minimalistickým štýlom. Jej nadčasové modely obdivujú nielen Češky, ale aj Slovenky. Spojenie so značkou Kara kombinuje lokálny dizajn, kvalitu a štýlovú nadčasovosť.

Kara by Ivana Mentlová

Návrhárka vytvorila pre Karu mladistvú kolekciu v rockovej nálade. Tá pozostáva z originálnych modelov moderného strihu a z ľahkého materiálu. Nechýbajú základné vrchné kúsky ako saká, trenčkot a tiež najobľúbenejší kúsok  - kožená bunda. Kolekciu dopĺňajú košele, šortky i sukne. Modely sú vyrobené z odľahčenej kože a semišu v základných a neutrálnych tónoch pre ľahšie kombinovanie.

Styling alá Mentlová

Jednotlivé kúsky dokonale kopírujú postavu, avšak záleží od preferencií každého jednotlivca, aký styling si napokon zvolí. Pánske strihy je možné použiť aj ako unisex, tým pádom sa z nich v dámskom šatníku stávajú oversize modely. K rockovému štýlu patria samozrejme nezakončené lemy u sukní, vintage efekt a tieňovaná koža. Modely bývajú kombinovateľné navzájom, nosiť ich možno aj jednotlivo. Na svoje si prídu dámy prefereujúce elegantnosť, keďže kolekcia obsahuje krásne trenčkoty z brúsenej kože, ale taktiež drsné rockerky, ktorým zas návrhárka Mentlová vytvorila v kolekcii pre Karu kožené šortky, košele a sukne.

Inšpirujte sa nápaditými kúskami:

Zdroj foto: Kara

- - Inzercia - -