Dnes je štvrtok, 05.december 2019, meniny má: Oto
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

NOSTALGICKÁ SPOMIENKA NA BRATISLAVSKÉ „PONDELKY PLUS“

apríl 07, 2019 - 13:00
"Pondelky plus " taký názov výstavy, ktorou si zaspomíname na bratislavské pondelky. Bude to nostalgická spomienka, ale aj lahôdka pre odbornú aj laickú verejnosť.

Ide o  súbornú výstavu  diela Romana Rjachovského, jedinečné spracovanie vyše stovky scénografických návrhov spolu s fotografiami zrealizovaných scén. Autor chystá  zostrih najúspešnejších  inscenácií, ktoré sa budú premietať  na slučke.

 

Výstavu organizuje Spoločnosť ArftForum21 spol.s.r.o. Koná sa pod záštitou starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej . Výstava sa bude konať  od 12.apríla  do 12.mája 2019 v nádherných priestoroch Pistoriho paláca na Štefánikovej ulici.

Kurátor výstavy je  Martin Šulík.  Výstavu otvorí herec Dušan Jamrich. Hudobným hosťom bude skupina TCR  Jazz Trio Vlada Vizára.

 

 

Súčasťou  výstavy bude aj projekcia filmu Portrét. z dielne Ta3 a  dokument Gen- z produkcie RTVS.

Výstavu produkčne zaštiťuje  Peter Kršák ,  režisér majiteľ firmy ArtForum21.

 

Autor výstavy Roman Rjachovský absolvoval štúdium architektúry na SVŠT v Bratislave, venoval sa  divadelnej scénografii, spolupracoval s Divadlom Jonáša Záborského v Prešove, s Novou scénou a so SND v Bratislave. Bol  najvýraznejšou  tvárou  scénografie  filmu a divadla  od 60 tých rokov. Od začiatku 60. rokov pracoval v Slovenskej televízii a patril ku generácii, ktorá vybudovala modernú tvár Slovenskej televízie. Minulý rok získal cenu „Slnko v sieti“  

 

- - Inzercia - -