Dnes je pondelok, 16.december 2019, meniny má: Albína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pozemky okolo nemocnice Ružinov získalo opäť mesto

júl 02, 2019 - 09:10
Minulý týždeň sa mestu Bratislava podarilo opäť získať pozemky okolo Univerzitnej nemocnice Ružinov. Ide konkrétne o pozemky pri jazierku Rohlík a pri blízkom zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu.

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva v Bratislave sa zámer podarilo koncom týždňa presadiť 30 hlasmi mestských poslancov. V tejto súvislosti sme kontaktovali Miestny úrad v Ružinove a snažili sa zistiť, aký má mestská časť Ružinov s pozemkami plány. K dnešnému dňu sa nám odpovede nepodarilo získať.

Ako uviedol Martin Chren na svojom starostovskom facebookovom profile, zámer sa podaril vďaka poslancom ktorí hlasovali, ale aj vďaka hlavnému mestu a Ministerstvu zdravotníctva. Všetkým zúčastneným poďakoval za spoluprácu.     

Ako ďalej vyplýva z vyjadrení M. Chrena na Facebooku, pozemky mesto získalo zámenou za pozemky a parkovisko okolo nemocnice na Antolskej, ktoré touto výmenou získalo Ministerstvo zdravotníctva. Ministerstvo zatiaľ prisľúbilo, že parkovisko pri nemocnici v jeho vlastníctve v Petržalke nebude spoplatnené.    

- - Inzercia - -