Dnes je pondelok, 06.apríl 2020, meniny má: Irena
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Leonardo DiCaprio pomôže založiť novú environmentálnu organizáciu

júl 04, 2019 - 13:30
DiCaprio sa ekológii venuje už dlho. Jeho nadácia Leonardo DiCaprio Foundation podporila granty v hodnote 100 miliónov amerických dolárov.

Americký herec Leonardo DiCaprio sa spojil s miliardármi, investormi a filantropmi Laurene Powell Jobsovou a Brianom Shethom a spoločne založili novú neziskovú environmentálnu organizáciu, ktorá bude bojovať proti klimatickým zmenám a strate biodiverzity.

Nová organizácia Earth Alliance "bude celosvetovo pracovať na ochrane ekosystémov a voľne žijúcich živočíchov, zabezpečení klimatickej spravodlivosti, podpore obnoviteľných zdrojov energie a zaistení práv domorodých obyvateľov v prospech všetkého života na Zemi," uvádza sa vo vyhlásení organizácie.

Slávu využíva užitočným spôsobom

Earth Alliance v utorok uviedla, že bude poskytovať granty, príležitosti pre vzdelanie a finančne podporovať kampane a filmy, ako aj prácu so základnými organizáciami a jednotlivcami na miestach, ktoré sú najviac postihnuté stratou biodiverzity a klimatickou zmenou. Vo vyhlásení nazval DiCaprio Earth Alliance "novou, väčšou, pohotovou platformou, ktorá zdieľa zdroje a expertízy pri identifikácii najlepších programov, ktoré podporujú skutočnú zmenu na planéte".

DiCaprio sa ekológii venuje už dlho. Jeho nadácia Leonardo DiCaprio Foundation podporila granty v hodnote 100 miliónov amerických dolárov (v prepočte približne 88,5 milióna eur) zamerané na rôzne oblasti od záchrany levov a mangrovníka po ochranu práv domorodého obyvateľstva a lepší prístup k cenovo dostupnejšej solárnej energii. Jeho nadácia sa začlení do Earth Alliance.

- - Inzercia - -