Dnes je pondelok, 24.február 2020, meniny má: Matej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Horoskop od 23. júla do 29. júla 2019

júl 18, 2019 - 12:51
Vstúpili sme do sféry vplyvu sebavedomého Leva, ktorý bude do značnej miery určovať naše správanie. Ak niektorí doteraz tápali a nevedeli sa rozhodnúť, čo je pre nich priorita, situácia ich donúti, aby sa rozhodli čo najrýchlejšie. Pozor, cieľavedomosť, najmä priebojnejších jedincov, môže občas vyústiť aj do sebectva a necitlivého správania sa voči ostatným. No s trochou taktu a empatie sa väčšine podarí buď sa vyhnúť, alebo včas zažehnať konflikty.

Baran 21. 3. – 19. 4.

Nenechajte sa zmiasť ľuďmi, ktorí by chceli spochybniť vaše predsavzatie v istej pracovnej záležitosti. Vaše rozhodnutie je správne a ak nezaváhate, dovedie vás k vytúženému cieľu.

Býk 20. 4. – 20. 5.

Tento týždeň budete rozdávať úsmevy napravo aj naľavo a budete mať na to naozaj výborný dôvod. Konečne sa vám podarí k vašej spokojnosti vyriešiť čosi, čo vás  dlho v duši znepokojovalo.

Blíženci 21. 5. – 21. 6.

Vo vašom okolí sa pohybuje falošná osoba, ktorá sa tvári síce priateľsky, ale čaká na  príležitosť, aby vás mohla podraziť. Je to ktosi, koho dlhšie poznáte a koho by ste  nepodozrievali.

 Rak 22. 6. – 22. 7.

Máte pocit, že nič nejde tak, ako má, a všetko sa akosi zbytočne komplikuje. Berte to ako znamenie z vesmíru, že si máte dať oddychový čas a nepúšťať sa do veľkých projektov.

Lev 23. 7. – 22. 8.

Bolo by veľmi dobré, keby ste si mohli nájsť čas pre seba, počas ktorého by ste sa venovali len vlastným myšlienkam. Vaše okolie vás zahlcuje prehnanými požiadavkami, v ktorých sa už strácate.

Panna 23. 8. – 22. 8.

Máte vysoké nároky nielen na seba, ale aj na okolie, ktoré to neberie vždy s pochopením. Nájdite v sebe viac zhovievavosti voči nedostatkom iných. Predídete zbytočnému napätiu.

Váhy 23. 9. – 23. 10.

Nemôžete súhlasiť s každým a všetkým sa len prispôsobovať. Takéto až servilné správanie sa voči okoliu vyústi do vášho duševného zmätku a vy sa môžete dopustiť fatálneho omylu.

Škorpión 24. 10. – 22. 11.

Máte výborné obdobie na rôzne finančné transakcie, nákup a predaj nehnuteľností aj dlhodobé investície. Neváhajte a využite tento priaznivý čas, ktorý sa nebude  dlho opakovať.

Strelec 23. 11. – 21. 12.

Dobre si rozmyslite, na koho namierite hnev a výčitky. Máte tendenciu reagovať prudko a bez dôkazov, a tak hrozí, že obviníte človeka, ktorý za nič nemôže.

Kozorožec 22. 12. – 20. 1.

Prestaňte sústavne analyzovať minulosť. Nič na nej už nezmeníte, len sa zbytočne týrate. Je načase pohnúť sa vpred a využiť šance, ktoré vám doteraz unikali pomedzi prsty.

Vodnár 21. 1. – 18. 2.

Túžite po harmónii, ale nič nerobíte pre to, aby ste vyriešili chaos v súkromí. Musíte pozbierať odvahu a povedať nahlas aj nepríjemnú pravdu, bez ktorej sa nič nevyrieši.

Ryby 19. 2. – 20. 3.

Čaká vás dlhšia cesta, ktorá nebude len oddychová, lebo vás na nej nečakane zastihne pracovná ponuka. Prijmite ju bez váhania, vykľuje sa z nej vaša životná šanca.

 

Osobnosť narodená v znamení Leva

wikipedia.jpg

Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte
Foto: 
wikipedia

15. august 1769

Len ťažko by sme hľadali dokonalejšieho predstaviteľa tohto „kráľovského“ znamenia zverokruhu, ako bol tento postavou malý Korzičan. Svojou cieľavedomosťou a ambicióznosťou, ale aj genialitou sa vyšvihol na pozíciu najmocnejšieho muža storočia, francúzskeho cisára a osobnosti, ktorá navždy zmenila dejiny Európy. Bonaparte bol skutočne mužom svojej doby. Jeho genialita a vodcovské schopnosti sa mohli naplno uplatniť v období veľkých zmien a chaosu, ktoré so sebou priniesla Francúzska revolúcia. Tá umožnila mladému chudobnému dôstojníkovi v deravej a poplátanej uniforme, aby si posadil na hlavu cisársku korunu a oženil sa s Lujzou, dcérou rakúsko-uhorského cisára Františka. Napoleon „vládol“ Európe viac ako jedno desaťročie. Obdivovali ho, uctievali, ale aj nenávideli a obávali sa ho. Jeho čas sa naplnil porážkou pri Waterloo. Po prehratej bitke ho deportovali na ostrov Svätá Helena, kde 5. mája 1821 zomrel.

- - Inzercia - -