Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Mesto bude zadávať detailnejšie objednávky pri rekonštrukciách ciest a stavieb

júl 20, 2019 - 11:11
Objednávky budú obsahovať aj presné parametre použitých materiálov. Mesto Bratislava pripravuje ucelený dokument vzorových riešení detailov pre mestské stavby.

Uviedol to dnes primátor Bratislavy Matúš Vallo na svojom oficiálnom facebookovom profile. "Zmyslom manuálu je poskytnúť všetkým zainteresovaným zložkám, teda investorom, vlastným investičným zložkám, investičným zložkám mestských častí, projektantom aj dozorom stavieb podklad, ktorý bude dokumentovať predstavu mesta na technické riešenie detailov," uviedol Vallo.

Ako príklad presnejšie zadefinovanej objednávky uviedol Vallo opravu Štepnej ulice. Tá síce bola naplánovaná rovnakým spôsobom, ako sa to robilo v minulosti, mesto však pred začatím samotných prác zorganizovalo stretnutie, na ktorom upresnili aj niekoľko detailov samotnej opravy komunikácie. Tieto detaily súviseli s obrubníkmi, prídlažbou, bezbariérovými prechodmi a prejazdmi na pozemky. "Zadefinovali sme aj presnejšie parametre použitých materiálov. Použili sme pritom už pripravené koncepty vzorových riešení. Na základe tejto podrobnej prehliadky celej opravovanej časti ulice zhotoviteľ dostal spresnené zadanie, ktoré doplňovalo inak strohú objednávku," dodal Vallo.

- - Inzercia - -