Dnes je pondelok, 09.december 2019, meniny má: Izabela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kultúrne leto je v polovici a stále pokračuje!

júl 02, 2019 - 17:30
Prvá polovica festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019 je za nami. Vychutnali ste si atmosféru koncertov na Hlavnom námestí, v Eurovei, na Bratislavskom hrade a v uliciach Bratislavy? Alebo ste videli divadelné predstavenia a rozprávky priamo pod letnou oblohou? Ak ste ešte nestihli zažiť najväčší mestský kultúrny festival, nezúfajte! Pokračujeme aj v auguste.

Romantická atmosféra na neobvyklých miestach

2.8.2019, 17:00 – 18:30, podchod Trnavského mýta. Ak budete v piatok popoludní prechádzať  odchodom na Trnavskom mýte, zažijete výnimočnú atmosféru. Tento priestor totiž pohltia známe melódie filmovej hudby od talianskych velikánov ako Ennio Morricone, Astor Piazzolla, Henry Mancini a nesmrteľné skladby z filmov Vtedy na západe, Chobotnica, Ružový panter, či Vtáky v tŕní. Interpretácii týchto slávnych diel sa venuje originálne zoskupenie - Cinema String trio v zložení: Július Šoška – husle, harmonika, Andrea Tkáčová – husle a Marína Lazič – harmonika.

 3.8.2019, 17:00 – 18:30, Poštová ulica
Nádhernou farbou zvuku vám učaruje zoskupenie mladých profesionálnych hudobníkov Excess Trio,a to vďaka netradičnému obsadeniu: Marta Šútora – husle, Matej Šútora – husle a Daniel Baran – violončelo. Poštovou ulicou sa ponesú podmanivé tóny klasickej aj populárnej hudby, aranžované špeciálne pre toto nástrojové obsadenie. Nespútaná energia a južanský temperament

 4.8.2019, nedeľa, 17:00 – 18:30, OC Eurovea, interiér nákupného centra
Unikátny rytmicko-melodický nástroj WoodPack pochádza z dielne slovenského gitaristu Borisa Čellára, ktorý každý kus vyrába ručne. Podľahli mu už mnohí profesionálne vyťažení hudobníci a aj preto sú vystúpenia WoodPack Brothers zakaždým iné a neopakovateľné. Nepremeškajte skvelú jam session multiinštrumentalistov:  Borisa Čellára, Michala Fedora, Ajdžiho Saba, Richarda Salaya a Davida Juraja Rašiho.

5.8.2019, pondelok, 12:00 – 13:30, Fresh market, Rožňavská 1
Flamenco a španielska hudba čaká na návštevníkov Fresh marketu. Guitarritos sú zanietení gitaristi a bratia Juraj a Jozef Guldánovci, ktorí podľahli ľudovej hudbe Španielska a Latinskej Ameriky. V ich repertoári sú najslávnejšie ľudové a populárne piesne týchto krajín, medzi nimi aj interpreti jako Buena Vista Social Club, Carlos Puebla, Gipsy Kings, Los Lobos, Santana, Paco De Lucia a mnohí ďalší.


Festival Kultúrne leto a Hradné slávnosti vstupuje do svojej druhej polovice a ponúka aj v auguste bohatý a multižánrový program. Vyrazte do ulíc a vychutnávajte si kultúru meste!

 

- - Inzercia - -