Dnes je štvrtok, 02.apríl 2020, meniny má: Zita
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Lenka Slačková radí: Čo si obliecť do upršaného počasia?

august 04, 2019 - 14:00
Počasie nikto z nás nevie ovplyvniť a niekedy nám upršané počasie dokáže narušiť plány na celý deň, ale aj plány pri výbere nášho outfitu. V upršanom počasí sme v niektorých kúskoch odevu obmedzení, hlavne čo sa týka topánok. No my si ukážeme, že stále je s čím sa pohrať a vieme si vytvoriť outfit, v ktorom možno po celý deň „hviezdiť“ aj napriek počasiu.

Treba mať po celý deň úsmev na tvári a určite svojím úsmevom v takom počasí zlepšíte náladu naokolo vašim kolegom, priateľom či blízkym.

Poďme si ukázať zopár trikov, s ktorými sa to naozaj dá.

1.      Dáždnik
Kto by to bol povedal, že dáždnik dokáže byť vašim skvelým doplnkom. Ale netreba zabudnúť, že jeho hlavnou úlohou je nás chrániť pred dažďom, aby sme pochopiteľne nezmokli. Dáždniky dnes máme na výber či už sa to týka rôznych farieb, potlače ako sú zvieracie, geometrické, kvetinové vzory. Takže ak dáždnik, tak určite zladiť s outfitom.

2.      Pršiplášť
Pršiplášte, alebo letné plášte sú ideálne do takéhoto počasia. Netreba sa báť farebnosti, čo sa týka pršiplášťov, či už sú to pestré a svieže farby, alebo aj čoraz viac obľúbené pastelové farby. Zaujímavé sú aj vzorované pršiplášte. Čoraz viac sa vracajú detské motívy u dospelých, čo znamená, že dospelí sa tak trochu vracajú do detských čias. Tieto motívy vidíme často na tričkách, mikinách, ale určite aj na pršiplášťoch. Pri jeho výbere treba dbať na materiál, najlepšie  aby bol nepremokavý . Niekedy na štítkoch sú napísané či sú nepremokavé a ak nie sú poraďte sa u predajcu .

3.      Topánky
Pri topánkach netreba zabúdať nato,  aby topánky boli nepremokavé. V daždi sú veľmi obľúbené gumené čižmy, alebo ako ich aj často nazývame „gumáky“. Niekomu sa to zdá nevhodné napríklad do práce, ale môžme povedať ,že dnes sú už gumené čižmy vyrobené tak ,že si ich ľahko môžeme zameniť s klasickými čižmami. „Gumáky“ môžeme nájsť v obchodoch dlhšie, alebo kratšie, ale dokonca aj rôzne vzorované. Ja som toho názoru, že aj výrazné „gumáky dodajú jednoduchému outfitu šmrnc. A ak nie ste fanúšikom „gumákov“, môžete váš outfit doladiť s nejakou nepremokavou obuvou napríklad teniskami, alebo čižmičkami.

4.      Sukne
Dážď vás nesmie odradiť ani pri nosení sukní v takomto počasí. Veľmi obľúbené sú obtiahnuté sukne s rôznymi rozparkami ako vzadu, tak aj vpredu. Materiálovo sa do tohto počasia hodí napríklad koženka. Samozrejme, ak sa niektoré dámy necítia prijemne v sukniach, tak treba zvoliť buď nohavice, alebo šaty. Dôležité je, aby ste v upršanom počasí nesplývali, ale boli jeho protikladom. Určite sa netreba báť pestrých farieb, či už je to žltá, ružová, oranžová a mnohé iné.

Už len treba nahodiť úsmev a vykročiť tou správnou nohou do práce a uvidíte, že v pestrých farbách budete mať dobrú náladu hneď v upršanom počasí.

Módnu tvorbu Lenky Slačkovej nájdete aj TU.

Autorka textu: Lenka Slačková

- - Inzercia - -