Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petržalka spustí registráciu do pilotného parkovacieho systému

september 29, 2019 - 21:08
V Petržalke začne platiť nový parkovací systém od 1. novembra. Obyvatelia sa do nového parkovacieho systému môžu registrovať od 1. októbra. Osobne od 15. októbra. Zaregistrovaní vodiči budú môcť v prvej fáze parkovať prednostne na všetkých parkoviskách v Petržalke 24 hodín denne a sedem dní v týždni. V prípade, že má obyvateľ trvalý pobyt v mestskej časti, ale aktuálna EČ auta nie je bratislavské, netreba ju pre zaregistrovanie zmeniť.

Obyvatelia bratislavskej Petržalky sa môžu registrovať do pilotného parkovacieho systému na novej webovej stránke www.parkovanievpetrzalke.sk

Cieľom parkovacej politiky je uprednostniť obyvateľov mestskej časti vytvárením rezidenčných parkovacích miest.  Obyvatelia bez trvalého pobytu v Petržalke budú môcť bezplatne parkovať len počas dňa, teda medzi 8.00 a 18.00 h a počas víkendov. V noci bude pre nich parkovanie spoplatnené sumou jedno euro za každú začatú hodinu, resp. budú musieť parkovať mimo vyhradených parkovacích miest.

Mestská časť  nabáda Nepetržalčanov, ktorí chcú využívať výhody nového parkovacieho systému, aby sa na petržalskej matrike prehlásili na trvalý pobyt . Od  15. októbra mestská časť umožní prihlásiť sa na tzv. administratívny trvalý pobyt (TP), čo znamená, že záujemca môže zostať bývať tam, kde doteraz, a trvalý pobyt bude mať na adrese určenej mestskou časťou. Musí si presmerovať poštu na adresu, kde  reálne býva.

Samospráva začne pilotný parkovací systém začať zavádzať najprv v lokalite Dvory, postupne bude nabiehať na celom území mestskej časti.

- - Inzercia - -