Dnes je pondelok, 06.júl 2020, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Súťaž: Vyhraj vstupenky na pôvabné baletné predstavenie Giselle

október 01, 2019 - 10:43
Jeden z najpôvabnejších a najstarších diel klasickej baletnej literatúry. Od prvého uvedenia v Paríži roku 1841 si udržal pozornosť obecenstva na celom svete – na čom má zásluhu nielen dojímavý romantický príbeh libretistov Théophila Gautiera a Julesa-Henriho Vernoya de Saint-Georgesa, ale aj melodická a rytmická ľahkosť hudby významného skladateľa romantického obdobia Adolpha Charlesa Adama. Práve na tento balet sme Vás pripravili vstupenky pre dve osoby.

Adamov balet Giselle patrí k historickému odkazu obdobia vrcholného romantizmu a zároveň k najhranejším dielam svetových baletných súborov. Od prvého uvedenia v Paríži roku 1841 si udržal pozornosť obecenstva na celom svete – na čom má zásluhu nielen dojímavý romantický príbeh libretistov Théophila Gautiera a Julesa-Henriho Vernoya de Saint-Georgesa, ale aj melodická a rytmická ľahkosť hudby významného skladateľa romantického obdobia Adolpha Charlesa Adama. Balet, ktorý sa dnes zaraďuje k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, uvedieme v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Ak chcete vyhrať dve vstupenky (12.10., historická budova SND) na jeden z najstaarších baletov,  stačí odpovedať na jednoduchú otázku: V ktorom európskom meste bol balet uvedený po prvýkrát. Svoje odpovede zasielajte na lubica.janegova@starproduction.sk do 5. októbra do 12.00 hod

Výherkyňou o dve vstupenky sa stala  Zuzana Štefániková.

- - Inzercia - -