Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Primátor Vallo vylúčil autá už aj z Klobučníckej ulice

október 01, 2019 - 15:05
Primátor Bratislavy Matúš Vallo chce vytvoriť viac priestoru pre peších, odstraňuje autá už aj z Klobučníckej ulice. Chýbajúce rezidentské parkovacie miesta pre obyvateľov Klobučníckej a Nedbalovej ulice chce mesto nahradiť parkovaním na Uršulínskej ulici na parkovacích miestach magistrátu. Uviedli to dnes na facebookovej stránke Bratislava - hlavné mesto SR.

Od 30. septembra začal magistrát s rušením parkovacích miest na jednej strane Klobučníckej ulice a na ich miesta osadzujú vzrastlú mobilnú zeleň. Tá tu však bude len dočasne, neskôr chcú vysadiť stromy priamo do terénu. Odstránením parkovacích miest "vznikne priestor pre rozšírenie chodníka a lepší pohyb pre ľudí v priestore," uviedli na sociálnej sieti s tým, že jednu tretinu zaparkovaných áut na Klobučníckej ulici tvoria autá magistrátu a "okrem obyvateľov domov parkujú na ulici aj autá bez rezidentských parkovacích kariet," zdôraznili. Autá bez parkovacieho povolenia chcú odstrániť.

Vylúčenie áut z Klobučníckej ulice je súčasťou projektu Živé námestie, ktorý koordinuje Metropolitný inštitút Bratislava. V rámci tohto projektu sa koncom augusta zaparkovaných áut zbavilo aj Námestie SNP, čo zdôraznili aj namaľovanými oranžovými kruhmi na miestach bývalých parkovacích miest.

- - Inzercia - -