Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské mestské časti postupne spúšťajú nový parkovací systém

november 03, 2019 - 10:44
Petržalka spustila pilotný parkovací systém od 1. novembra, Ružinov plánuje nový parkovací systém spustiť od decembra, Nové Mesto začne vyznačovať parkovacie miesta pre regulované parkovanie od 4. novembra . Lamač spúšťa resp. upravuje parkovací systém od januára 2020.

Prvou mestskou časťou, ktorá zaviedla vlastný parkovací systém je Petržalka. Jej pilotný parkovací systém platí od 1. novembra. Jej cieľom je uprednostňovanie obyvateľov s trvalým pobytom v Petržalke. Princíp nového petržalského parkovania spočíva v spoplatnení nočného parkovania pre nerezidentov. Nové Mesto je druhou mestskou časťou, ktorá sa pripravuje na rezidenčné parkovanie. 

"Mestská časť Bratislava – Lamač upravuje od 01.01.2020 doterajší systém parkovacej politiky s cieľom sprehľadnenia obsadenosti jednotlivých lokalít vyhradenými parkovacími miestami a zníženia ich počtu v najexponovanejších lokalitách (napr. na Studenohorskej ulici). K zníženiu ich počtu by malo dôjsť napríklad tým, že v prípade uvoľnenia už vyhradeného miesta nedôjde k postúpeniu na ďalšieho žiadateľa, ale k jeho zániku, t.j. stane sa voľným. Rovnaký postup môže byť použitý aj v prípadoch, ak o predĺženie žiadateľ nepožiada v dostatočnom časovom predstihu", informujem mestská časť na svojej webovej stránke.

Ružinovčania si môžu o parkovaciu kartu požiadať od 4. novembra. Bez nej v mestskej časti počas pracovných dní nezaparkujú. Od 1. decembra bude v bratislavskej mestskej časti Ružinov v zóne 500 bytov platiť regulované parkovanie, ktoré uprednostní Ružinovčanov. Mestská časť začne karty vydávať 15. novembra. Rezidentská karta je pre obyvateľov bezplatná.

Na pilotnom parkovacom systéme pracuje aj mestská časť  Rača. 

Celomestská  parkovacia politika má začať platiť v roku 2021. 

- - Inzercia - -